Grał Tytoń, wysokie zwycięstwo Deportivo

MediaPictures.pl/Shutterstock
Piłkarze Deportivo La Coruna rozbili u siebie Real Sociedad San Sebastian 5:1 (3:0) w jedynym poniedziałkowym spotkaniu 14. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Estadio Municipal de Riazor między słupkami gospodarzy stanął Przemysław Tytoń. Prowadzenie drużynie z Galicji zapewnił po niespełna kwadransie gry płaskim strzałem z pola karnego Brazylijczyk Sidnei.

Podwyższył niefortunnie kierując piłkę do własnej bramki Inigo Martinez, a tuż przed przerwą uderzeniem w krótki róg golkipera Basków zaskoczył Rumun Florin Andone.

Dwanaście minut po zmianie Yuri Berchiche kapitalnym strzałem pod poprzeczkę dał sygnał do odrabiania strat, ale odpowiedź miejscowych była szybka.

Holender Ryan Babel siedem minut później po rzucie karnym na raty, ale pokonał Argentyńczyka Geronimo Rulliego. Efektowny sukces sukces mistrzów Hiszpanii z 2000 roku przypieczętował jeszcze Andone, dla którego był to drugi gol w tym meczu.

Dzięki trzeciej wygranej w sezonie podopieczni Gaizki Garitano opuścili strefę spadkową i awansowali na szesnaste miejsce w tabeli. Popularni "txuri-urdin" doznali natomiast piątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na szóstej pozycji.

* * * * * *
Deportivo La Coruna - Real Sociedad San Sebastian 5:1 (3:0)
Bramki: Sidnei 13, Inigo Martinez 29-samobójcza, Andone 42, 77, Babel 64 - Berchiche 57.