Grali Glik i Rybus, Lyon pokonał Monaco

CosminIftode/Shutterstock
Olympique Lyon pokonał AS Monaco 3:1 w meczu 18. kolejki francuskiej ekstraklasy. Cały mecz w barwach drużyny z Księstwa rozegrał Kamil Glik.

Na Stade Louis II pierwszego gola strzelił Rachid Ghezzal. Algierczyk w 29. minucie po dośrodkowaniu Valbueny precyzyjnym strzałem pokonał golkipera rywali.

W 66. minucie na listę strzelców wpisał się także Mathieu Valbuena. Francuz skutecznie wykorzystał wrzutkę Ghezzala i uderzył na bramkę gospodarzy sprzed linii pola karnego. Trzeciego gola dla gospodarzy strzelił Alexandre Lacazette, ustalając wynik spotkania na 3:1.

AS Monaco od 39. minuty grało w osłabieniu, bowiem czerwoną kartką został ukarany Benjamin Mendy. Mimo gry w dziesiątkę, podopieczni Leonardo Jardima zdołali zdobyć bramkę. W 70. minucie trafienie na rzecz monakijskiej drużyny zanotował Tiemoue Bakayoko.

Cały mecz w barwach ekipy gospodarzy rozegrał Kamil Glik. Reprezentant Polski w 55. minucie został ukarany żółtą kartką. Natomiast Maciej Rybus, który rozpoczął to spotkanie na ławce rezerwowych Olympique Lyon, pojawił się na boisku w 83. minucie i zmienił Nabila Fekira.

AS Monaco zajmuje obecnie drugie miejsce w ligowej tabeli. Zespół z Lyonu awansował z kolei na czwartą pozycję.