Grali Linetty i Bereszyński, trzecie z rzędu zwycięstwo Sampdorii

mediapictures.pl/Shutterstock
Sampdoria Genua wygrała u siebie z Bologna FC 3:1 (0:1) w przedostatnim w niedzielnym spotkaniu 24. kolejki włoskiej Serie A.

Na Stadio Comunale Luigi Ferraris w podstawowym składzie gospodarzy wystąpił Bartosz Bereszyński oraz Karol Linetty, którego po zmianie stron zastąpił Serb Filip Djuricic.

Prowadzenie dla gości uzyskał po osiemnastu minutach gry Szwajcar Blerim Dzemaili. Wyrównał dopiero dziewięć minut przed końcem z rzutu karnego Kolumbijczyk Luis Muriel, a niespełna dwie minuty później losy konfrontacji odwrócił Czech Patrik Schick.

Sukces zespołu z portowego miasta przypieczętował jeszcze dwie minuty przed końcem Senegalczyk Ibrahima Mbaye, niefortunnie kierując piłkę do własnej bramki.

Drużyna z Ligurii dzięki trzeciej wygranej z rzędu odzyskała dziesiąte miejsce w tabeli. Podopieczni Roberto Donadoniego doznali natomiast trzeciej kolejnej porażki i spadli na piętnastą pozycję w klasyfikacji.