Grali Polacy, VfB Stuttgart pokonał SV Sandhausen

Tomasz Bidermann/Shutterstock
VfB Stuttgart pokonał SV Sandhausen 2:1 w meczu 20. kolejki 2. Bundesligi. W tym spotkaniu wystąpiło dwóch polskich piłkarzy.

Pierwszą bramkę w tym starciu zdobyli gospodarze. W doliczonym czasie pierwszej połowy arbiter podyktował rzut karny dla drużyny ze Stuttgartu, którego na gola pewnym strzałem zamienił Simon Terodde. Niemiecki napastnik powiększył swój dorobek strzelecki tuż przed zakończeniem spotkania i w 85. minucie ustalił jego wynik na 2:1.

Przyjezdni zdołali trafić do siatki rywali w 61. minucie. Wówczas na listę strzelców wpisał się Richard Sukuta-Pasu.

Całe spotkanie w barwach "Die Schwaben" rozegrał Marcin Kamiński, z kolei w szeregach SV Sandhausen w pełnym wymiarze czasowym wystąpił Daniel Łukasik.

VfB Stuttgart wciąż jest liderem zaplecza Bundesligi i ma pięć punktów przewagi nad drugim Eintrachtem Brunszwik. Podopieczni Kenana Kocaka plasuje się na siódmej pozycji.