Grali Zieliński, Milik i Salamon, SSC Napoli pokonało Cagliari Calcio

Vlad1988/Shutterstock
SSC Napoli pokonało u siebie Cagliari Calcio 3:1 (1:0) w pierwszym sobotnim meczu 35. kolejki włoskiej Serie A.

Na Stadio San Paolo przypomniał o sobie znów Dries Mertens. Belg dwukrotnie efektownie skierował piłkę do siatki po zagraniach od Algierczyka Faouziego Ghoulama, a po zmianie stron asystował również przy trafieniu Lorenzo Insigne, który nie dał szans golkiperowi gości w sytuacji sam na sam. Dopiero w doliczonym czasie gry rozmiary porażki zdołał zmniejszyć Brazylijczyk Diego Farias.

Całe zawody w szeregach gospodarzy zaliczył Piotr Zieliński. Pomocnik reprezentacji Polski w drugiej połowie zobaczył żółtą kartkę. Niespełna kwadrans przed końcem Mertensa zastąpił Arkadiusz Milik. W ekipie przyjezdnych natomiast od pierwszych minut grał Bartosz Salamon.

Dzięki czwartej wygranej w pięciu ostatnich meczach "Błękitni" z Kampanii wyprzedzili Romę i awansowali na drugie miejsce w tabeli. Zespół z Sardynii doznał natomiast trzeciej porażki w pięciu poprzednich meczach i spadł na trzynastą lokatę w klasyfikacji.