"Graliśmy lepiej niż Polacy, zadecydował los"

Ostatnia aktualizacja: 26/06/16 10:54, Komentarzy: 44

84
44

Reprezentacja Szwajcarii w 1/8 finału mistrzostw Europy przegrała z Polską po serii rzutów karnych. Bramkarz "Helwetów", Yann Sommer powiedział po spotkaniu, że jego drużyna nie zasłużyła na porażkę – poinformowano na stronie internetowej UEFA.

– Musimy przełknąć gorzką pigułkę. To było bardzo zacięte spotkanie rozgrywane w trudnych warunkach atmosferycznych przez 120 minut. Graliśmy dobrze. Nie pozwalaliśmy rywalom na wiele, poza jedną sytuacją. W rzutach karnych zadecydował los. Jesteśmy rozczarowani. Bardzo zależało nam na awansie. Było to widać na boisku. Walczyliśmy do końca i mieliśmy swoje okazje. Zasłużyliśmy na wygraną. Byliśmy lepszą drużyną – powiedział Sommer.

Po pierwszej połowie Polska prowadziła 1:0. Gola w 39. minucie spotkania strzelił Jakub Błaszczykowski. Do wyrównania doprowadził w 82. minucie Shaqiri. W serii rzutów karnych jako jedyny pomylił się Granit Xhaka, który nie trafił w bramkę.

– Na początku byliśmy zbyt nerwowi w defensywie. Później jednak wszystko wróciło do normy. Podczas tego turnieju daliśmy z siebie wszystko. Jestem dumny z naszej postawy – dodał 27-letni bramkarz.
robin hood
Zarejestrowany od: 1471 dni
Ilość komentarzy: 547
Oceny: +10549
Argentyna Brazylia Manchester United Manchester City AC Milan Włochy Polska FC Barcelona Real Madrid II
26.06.2016 / 15:54:55
Schar powinien wylecieć z czerwoną i wtedy dopiero byłby wpierdol, niech się cieszą z gola turnieju, bo jakby nie sędzia to zamiast genialnej bramy Shaqiriego, broniliby się żeby nie dostać więcej niż 1-0
Oceny: +552
AS Monaco PSG Bayern Monachium Borussia Dortmund AS Roma Napoli Lech Poznań Polska Real Madryt
/ -10
jak zdecydował lepszy bramkarz, jak fabiański żadnego karnego nie wyciągnął, a w meczu poprzeczka go ratowała xD
26.06.2016 / 13:53:24
Taa jak wygrali pierwszy mecz na euro z Albania 1:0 to gadali że wygrali zdecydowanie, a Albania grała w 10 przez większość czasu i stwarzała więcej sytuacji bramkowych od szwajcarów xd Gdyby nie fartowna bramka z przewrotki to mogli by pakować się po 90 minutach :)
CzlowiekKrysztal
Zarejestrowany od: 421 dni
Ilość komentarzy: 641
Oceny: +4742
Arsenal Londyn Chelsea Londyn Manchester United Manchester City PSG Bayern Monachium Borussia Dortmund Juventus Turyn Ajax Amsterdam Legia Warszawa
26.06.2016 / 13:50:14
Prawda jest taka ze gdyby nasi napastnicy nie marnowali setek to wygrywalibysmy 3-0 już W 1 polowie
26.06.2016 / 13:30:20
Nie umieją przegrywać... Niech sobie włączą jeszcze raz pierwszą połowę i policzą nasze setki... Poza tym ich kibice to bydło.. Rzucali w nas kubkami z piwem, ale Szczęsny ich pogasił :)
Rafiozo318
Zarejestrowany od: 1307 dni
Ilość komentarzy: 269
Oceny: +2019
Bayern Monachium Legia Warszawa Polska FC Bayern Monachium II Legia Warszawa II
26.06.2016 / 13:27:54
Po pierwsze to Szwajcarzy powinni kończyć w co najmniej 10 po drugie non-stop gonili wynik i w meczu i w karnych po trzecie to Polska miała groźniejsze sytuacje jak choćby ta w której Milik na początku meczu nie trafił na pustą bramkę... Szwajcarom się tylko wydaje to co się wydaje... To tak jak by powiedzieć że Barcelona była lepsza od Atletico Madryt ale przegrała... Wiadomo jak gra Atletico... Jeżeli Szwajcarzy myślą że posiadanie piłki i dokładność podań to oznaka lepszej drużyny to niech wracają do domu mają się jeszcze czego uczyć... AHAAAA przepraszam jacy Szwajcarzy jak tam tylko 3 osoby są rdzennymi Szwajcarami.
Miaacz
Zarejestrowany od: 548 dni
Ilość komentarzy: 522
Oceny: +3724
AC Milan Lech Poznań Lokomotiv Moskwa Rostov Anży Machaczkała
26.06.2016 / 13:20:55
Tylko nie powie że powinni kończyć w 10 lub 9 , bo Ebola powinien moim zdaniem czerwo dostać
zlotylesk
Zarejestrowany od: 641 dni
Ilość komentarzy: 1974
Oceny: +6860
Arsenal Londyn Juventus Turyn Stomil Olsztyn
26.06.2016 / 13:16:41
Prawda jest taka, że w pierwszej połowie ich zdemolowaliśmy i powinno być 3:0 dla nas. Nie wykorzystaliśmy tego. Potem oni przeważali, a w drugiej połowie dogrywki to my się broniliśmy. Ale czy to nie była nasza taktyka? Co z tego, że atakowali w drugiej połowie jak my ich kontrowaliśmy a właśnie tego chcieliśmy!
Tylko Panowie- skuteczność!
dvei
Zarejestrowany od: 1532 dni
Ilość komentarzy: 33
Oceny: -6
26.06.2016 / 13:01:05
Niech dodadzą jeszcze cwaniaczki , że leżeli z chujem w reku dwa dni dłużej... OMFG!!!
Exile
Zarejestrowany od: 597 dni
Ilość komentarzy: 275
Oceny: +2121
Legia Warszawa FC Barcelona Hiszpania
26.06.2016 / 12:51:02
po 45 minutach juz powinni ze 3:0 przegrywac, Shqiri strzał życia wyszedł, czerwona ewidentna za faul na Lewym, no zdecydowanie byliście lepsi!
prezespiotrek
Zarejestrowany od: 266 dni
Ilość komentarzy: 140
Oceny: +1159
Liverpool FC Islandia Włochy Podbeskidzie Polska Chapecoense
26.06.2016 / 12:47:45
ta szczególnie w pierwszej połowie ja powino byc 3:0 dla Polski. No nie umieją Szwajcarzy przegrywac!
VamosBlancos
Zarejestrowany od: 575 dni
Ilość komentarzy: 97
Oceny: +568
26.06.2016 / 12:43:06
Jak oni płaczą strasznie dostali to dostali !! życie pogodzić się muszą i do domu trenować za 2 lata MŚ moze będą mieć szczeście i nie trafią na Polską potęgę :D
eddy8
Zarejestrowany od: 235 dni
Ilość komentarzy: 172
Oceny: +1433
Real Madryt Odra Opole
26.06.2016 / 12:42:40
Właśnie tak LOS chciał abyście przegrali... (żałosne tłumaczenie)
gryzior
Zarejestrowany od: 1314 dni
Ilość komentarzy: 1861
Oceny: +14442
Chelsea Londyn Wisła Kraków Polska
26.06.2016 / 12:37:32
ja pierniczę, powie im ktos w koncu ze nie byli lepsi skoro odpadli?
chamstwo
Zarejestrowany od: 1317 dni
Ilość komentarzy: 6747
Oceny: +34548
Juventus Turyn
26.06.2016 / 12:24:39
Fajnie, że czuje sie dumny, ale to że przez pierwsze 45 minut grali nic, że ich gol był piękny ale w zasadzie fartowny i że w karnych byli po prostu słabsi to nie powie.
ZielonYyy
Ilość komentarzy: 3792
Oceny: +25798
Liverpool FC Borussia Dortmund FC Barcelona Raków Częstochowa
26.06.2016 / 12:23:35
"Nie pozwalaliśmy rywalom na wiele, poza jedną sytuacją" - dojebał z tym tekstem haha co za hipokryta..
Powinien się cieszyć, że wgl doszło do dogrywki, a w karnych wygrali lepsi czyli Polska bo nie zmarnowała żadnego karnego!
scorpionPL
Zarejestrowany od: 180 dni
Ilość komentarzy: 442
Oceny: +4329
Manchester United PSG Borussia Dortmund AS Roma Ajax Amsterdam Legia Warszawa Polska Real Madryt
26.06.2016 / 12:18:19
Nie zgadzam się zupełnie. Polska była drużyną przeważającą i Szwajcarzy powinni się cieszyć, że nie dostali paru bramek w regulaminowym czasie gry.
Shaun
Zarejestrowany od: 719 dni
Ilość komentarzy: 42
Oceny: +385
Arsenal Londyn Liverpool FC PSG Bayern Monachium Polska Real Madryt FC Barcelona
26.06.2016 / 12:16:10
To on chyba tego meczu nie widział hehe . Polacy grali lepiej cala 1 polowe. Jedyny sposób który oni znaleźli żeby przerywać nam akcje było to koszenie naszych zawodników. Po 5 minutach byłoby 2:0 gdyby nie słaba forma naszego Milika :P A oni no jakoś nie mieli bardzo dużo groźnych sytuacji ;)
Kamilcak
Zarejestrowany od: 1164 dni
Ilość komentarzy: 2322
Oceny: +20194
Lech Poznań Polska Real Madryt
26.06.2016 / 12:09:56
Jak grali lepiej to dlaczego do chuja pana nie wygrali?
Andrew Bączyńsky
Zarejestrowany od: 583 dni
Ilość komentarzy: 994
Oceny: +9987
26.06.2016 / 11:52:27
Byli lepsi? Gdyby nie nasza największą bolączka - brak skuteczności - po 5 minutach byłoby 2:0 dla nas. W pierwszej połowie Szwajcarzy nie wiedzieli co się dzieje, wyrównali nie akcją zespołową tylko życiówką jednego piłkarza. Byliśmy lepsi w karnych. Zapomniałbym, czerwo się należało dla tego rzeźnika co zaorał Lewego w 2-giej połowie.
maxbys
Zarejestrowany od: 347 dni
Ilość komentarzy: 61
Oceny: +297
Arsenal Londyn Francja Juventus Turyn Polska
26.06.2016 / 11:49:58
Najbardziej smieszna i tak jest wypowiedź shakiriego(nie wiem jak sie pisze nie obchodzi mnie to specjalnie), którą widziałem na tvp sport gdzie gada o tym jaką to fure szczescia mieliśmy i gada to gość którą strzelił najbardziej fartownego gola turnieju, gdyby nie ta farciarska bramka to skończyło by się na 90 minutach taka prawda ;p
PawelVeB
Zarejestrowany od: 1143 dni
Ilość komentarzy: 99
Oceny: +1002
Legia Warszawa Polska FC Barcelona
26.06.2016 / 11:36:17
Uważam, że te wypowiedzi są brakiem szacunku dla własnych kibiców. Jak można być nie obecnym na boisku przez pierwszą połowę i twierdzić, że grali lepiej od przeciwnika. Byłem pełen podziwu za walkę w drugiej połowie oraz w dogrywce, jednak czytając te wywiady po meczu, pojawia się pewien nie smak przez co dalej o szacunku do nich nie może być mowy. Był to bardzo wyrównany mecz, z groźnymi sytuacjami dla obu zespołów. Nie było zespołu wyraźnie lepszego, patrząc przez pryzmat całego meczu a nie poszczególnych jego etapów. Zdecydowanie, jak do tej pory chyba najbardziej emocjonujący mecz tych mistrzostw.
Halamadrid319
Zarejestrowany od: 691 dni
Ilość komentarzy: 8349
Oceny: +40907
Arsenal Londyn Leicester City FC PSG Juventus Turyn PSV Eindhoven Feyenoord Lech Poznań Polska Portugalia Real Madryt
26.06.2016 / 11:33:48
No lepiej to raczej nie grali... Ale karne to zawsze loteria.
FlyAway
Zarejestrowany od: 163 dni
Ilość komentarzy: 18
Oceny: +166
Bayern Monachium Polska
26.06.2016 / 11:33:42
Hahahaha fajne wytłumaczenie tak grali lepiej ze nie mogli strzelic hahahaha znaleźli się głupio-mądrzy
Matrixo
Zarejestrowany od: 290 dni
Ilość komentarzy: 60
Oceny: +674
Bayern Monachium Legia Warszawa Polska
26.06.2016 / 11:33:10
Styl sie nie liczy ... przewaga też nie ... liczy sie wynik chłopaki ;) polska grała dobrze ... tylko no szkoda ze sie bardzo cofamy po strzelonym golu ;_;
dark123X
Zarejestrowany od: 259 dni
Ilość komentarzy: 93
Oceny: +669
Argentyna Liverpool FC Tottenham Hotspur Leicester City FC Olympique Lyon PSG Bayern Monachium Bayer Leverkusen Borussia Dortmund AC Milan
26.06.2016 / 11:22:13
Lepiej hahaha. Nasi siadli kondycyjnie pod koniec dlatego tak sobie teraz tłumaczą, ponoć szczęście sprzyja lepszym. Szwajcarzy grali w jednej druzynie z sędziami którzy mieli poważną wadę wzroku - piłka za linią, na aucie grają dalej... niedługo poszedłby streetfootbal i graliby obijając piłke o reklamy.
AveC
Zarejestrowany od: 538 dni
Ilość komentarzy: 185
Oceny: +271
AC Milan Pogoń Szczecin
26.06.2016 / 11:21:50
Co oni pierdolą? Jak można mieć tak wypaczony ogląd na mecz, zwłaszcza będąc profesjonalistą..
kwiatek666
Zarejestrowany od: 305 dni
Ilość komentarzy: 1441
Oceny: -1529
26.06.2016 / 11:19:14
TAA JASNE a świstak siedzi i zawija je w te sreberka :D Jakbyście byli tacy "LEPSI" to wygrali byście w 90 minut, a tylko fuks Szakiry z tą "półprzewrotką" dał wam wyrównanie :D Ciołki ci szwajcarzy , ale niech sobie gadają cieniasy :D
A najgorsi to byli ich kibice, zamiast dopingować swoją drużynę to oni 120 minut gwizdali na wszystkich i wszystko. Niewychowani imigranci z 3 świata albo raczej 4 :D
bradman
Zarejestrowany od: 171 dni
Ilość komentarzy: 26
Oceny: +343
26.06.2016 / 11:17:16
Trzeba oddać Szwajcarom to , że grali dobrze, ale to Polacy wygrali.
kowalkiPPP
Zarejestrowany od: 1387 dni
Ilość komentarzy: 3380
Oceny: +32343
Liverpool FC Ajax Amsterdam Polska Real Madryt Zawisza Bydgoszcz
26.06.2016 / 11:15:42
siedli na nas około 60 minuty, w dogrywce znowu to my kontrolowaliśmy przebieg gry, mieli 2-3 groźne sytuacje, ale my byliśmy lepszym zespołem, lecz brakło nam sił, szczególnie, że Milik i Lewy byli wycinani równo z trawą przy każdym kontakcie z piłką
rasit20
Zarejestrowany od: 274 dni
Ilość komentarzy: 54
Oceny: +487
26.06.2016 / 11:15:22
a sędzia ile im pomagał to nie powiedzą....
26.06.2016 / 11:05:51
Lepiej? Może pomijając fakt, że powinniśmy wygrać przynajmniej 2:0 w 90 minutach, że w pierwszej połowie nie wiedzieli co się dzieje, że bramka życia Shaqirego, która w 99/100 przypadków by nie padła, dała wam dogrywke, to może faktycznie graliście lepiej
Jakubbbo
Ilość komentarzy: 22
Oceny: +254
Wisła Kraków
26.06.2016 / 11:01:52
Czy te mamin synki nie mogą się pogodzić ,...najpierw ten Shakiri teraz ten"nie zasłużyli".... taki jest sport .Banda naturalizowanych pajaców bez honoru.
laola
Zarejestrowany od: 903 dni
Ilość komentarzy: 778
Oceny: +8410
Polska
26.06.2016 / 11:00:59
W pierwszej połowie Szwajcarzy nie wiedzieli co się dzieje, nie mówiąc o jakichkolwiek próbach strzelenia gola, od drugiej spięli poślady i zaczęli grać a u nas gra siadła od ok. 60-65 min i zaczęła się obrona Częstochowy nie licząc kilku akcji z przodu.
Patrząc na cały mecz można powiedzieć że remis zasłużony, karne wykonaliśmy perfekcyjnie, a Szwajcarom nikt przecież nie kazał pudłować więc niech ograniczą swój ból dupy.