Griezmann: Nie jestem jeszcze na poziomie Messiego i Ronaldo

Maxisport/Shutterstock
Antoine Griezmann w rozmowie z "L'Equipe" przyznał, że nie jest jeszcze na tym samym poziomie, co Lionel Messi i Cristiano Ronaldo.

Zawodnik Atletico Madryt ma za sobą udany sezon. Razem z "Rojiblancos" dotarł do finału Ligi Mistrzów (Atletico przegrało z Realem dopiero w serii rzutów karnych), a z reprezentacją Francji zagrał w finale Euro 2016 (przegranym z Portugalią 0:1) i został królem strzelców turnieju.

25-latek jest jednym z faworytów do zdobycia tegorocznej Złotej Piłki. Zawodnik przyznaje jednak, że wciąż nie jest na tym samym poziomie, co dwóch czołowych europejskich piłkarzy - Cristiano Ronaldo i Lionel Messi.

- Myślę, że mam jeszcze wiele do zrobienia, by ich doścignąć, począwszy od zdobywania różnych tytułów. Oni wygrali już ich wiele i wciąż je zdobywają - stwierdził francuski napastnik.

- Ale tak jak już wielokrotnie mówiłem - będę ciężko pracować, aby znaleźć się tam, gdzie oni. Sądzę, że krok po kroku jestem coraz bliżej tego poziomu. Mam nadzieję pozostać na nim tak długo, jak to tylko możliwe - powiedział Antoine Griezmann.

25-letni napastnik także w tym sezonie jest aktualnie najskuteczniejszym graczem La Liga. Z sześcioma trafieniami na koncie zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców.