betclic

Grodzicki: Chcąc wygrywać mecze z Legią, trzeba zamieniać sytuacje na bramki

Ostatnia aktualizacja: 20/04/16 12:32, Komentarzy: 0

0
0
Fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

Dobra gra w spotkaniu z Legią może być pozytywnym bodźcem dla zespołu w przyszłości, o czym po meczu zapewniał kapitan chorzowskiego Ruchu, Rafał Grodzicki. We wtorek Niebiescy bezbramkowo zremisowali z wicemistrzem Polski.

Doświadczony zawodnik w kilku zdaniach ocenił wtorkowe starcie:
– Pierwsza połowa w naszym wykonaniu nie była zła, bo graliśmy z Legią, która bardzo wysoko na nas wyszła. Wiedzieliśmy, że tak będzie, więc nie można było stracić bramki. W drugiej części spisaliśmy się tak, jak chciałby każdy kibic. Utrzymywaliśmy się przy piłce, stwarzaliśmy sobie sytuacje we wszelaki sposób – z dośrodkowań, z akcji, z rzutów rożnych, prostopadłych podań. Szkoda tylko, że nic nie wpadło, ale trudno. Jest pozytyw na przyszłość, bo drużyna uwierzy, że może dobrze grać w piłkę – podkreślił Grodzicki cytowany przez oficjalną witrynę klubową.

Dobra postawa bramkarzy w dużej mierze zaważyła o tym, że żadnej z drużyn nie udało się trafić do siatki. – Świetnie w tym spotkaniu bronił Arek Malarz, ale to samo trzeba powiedzieć o Matusie, bo dwa razy nas uratował. Gdyby nie on to mogło być 0:1 i na pewno nie bylibyśmy ani trochę zadowoleni, a tak zdobywamy przynajmniej jeden punkt. W drugiej połowie byliśmy zdecydowanie lepszą drużyną, ale chcąc wygrywać mecze z Legią, trzeba zamieniać sytuacje na bramki. Nam się to dzisiaj nie udało, a jedyny pozytyw jest taki, że zagraliśmy na zero z tyłu - podsumował swoją wypowiedź obrońca.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!