betclic

Grodzicki: Przed nami trudna walka o utrzymanie

Ostatnia aktualizacja: 23/12/16 17:53, Komentarzy: 0

0
0
Fot. ASInfo (kadr z meczu Ruchu)

– Musimy pracować nad tym, by stać się prawdziwym monolitem, by wszyscy grali uważnie w obronie – podkreśla kapitan chorzowskiego Ruchu, Rafał Grodzicki który w rozmowie z oficjalną witryną Niebieskich opowiedział m.in. o sytuacji drużyny po rundzie jesiennej.

- Wiosną awansowaliśmy do górnej ósemki i wszyscy byliśmy zadowoleni, ale tak naprawdę od stycznia zwycięstw było bardzo mało i to spowodowało, że w rocznej tabeli jesteśmy na końcu. Chcielibyśmy o tym jak najszybciej zapomnieć, ale z drugiej strony zwycięstwo z Wisłą sprawiło, że nikt z nas nie chciał kończyć sezonu, chcieliśmy grać, pokazać, że drużyna, która cały czas się zmieniała w trakcie roku, złapała optymalną formę i teraz będzie wygrywać - przyznaje obrońca.

- No cóż, przed nami przerwa, czas by spokojnie podejść do wszystkiego, co nas czeka, naładować baterie. Przed nami bardzo trudna walka o utrzymanie. Mamy mało punktów, teraz odebrali nam dodatkowe, trzeba będzie stanąć na wysokości zadania i zrobić wszystko, by regularnie zwiększać dorobek już od pierwszego meczu w nowym roku - dodaje Grodzicki.

- Gdybyśmy mieli jeszcze mniej punktów, czy w wygranych spotkaniach nie posiadali aż takiej przewagi, mógłbym stwierdzić, że jesteśmy słabą drużyną. Jednak wiele osób związanych z piłką widzi w nas zespół pełen pozytywów, który przy odrobinie szczęścia powinien mieć znacznie więcej punktów. Bardzo często zastanawialiśmy się, co jest tego przyczyną. Czy to, że tracimy szybko bramki, nie wychodzimy odpowiednio skoncentrowani na mecz? Ale tak przecież nie było! Przed pierwszym gwizdkiem mobilizowaliśmy się, apelowaliśmy do siebie wzajemnie o pełne skupienie od początku meczu. Wiele spotkań przegrywaliśmy naprawdę pechowo, chociażby to w Płocku. Uważam, że byliśmy zdecydowanie lepszą drużyną, a nie wywieźliśmy stamtąd nawet punktu. Gdybyśmy wiedzieli dokładnie, co jest tego przyczyną, pewnie już dawno zaczęlibyśmy wygrywać, ale nie potrafiliśmy tego do końca odnaleźć, mieliśmy serię porażek i z tego zrobił się problemy - otwarcie powiedział zawodnik Niebieskich.

- Na papierze mamy bardzo solidną linię obrony, tylko musimy to przenieść na boisko. Mecz z Wisłą pokazał, w którym kierunku powinniśmy iść. Musimy się nauczyć cierpliwości, którą pokazaliśmy tylko i wyłącznie w ostatnim meczu i okazała się być kluczem do zwycięstwa. To spotkanie było wzorem, który trzeba naśladować w kolejnych - podsumował podopieczny Waldemara Fornalika.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela