betclic

Grupa Majki wycofa się z Vuelty?

Ostatnia aktualizacja: 03/09/15 13:33, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Pierre-Jean Durieu / Shutterstock.com

Oleg Tinkow zagroził, że wycofa swoją grupę Tinkoff-Saxo z wyścigu Vuelta a Espana. To efekt wypadków z udziałem kolarzy tej drużyny, które spowodowali obsługujący wyścig motocykliści.

Do pierwszego z tych incydentów doszło na ósmym etapie, gdy ucierpiał Peter Sagan. Kolejny miał miejsce na jedenastym odcinku. Urazu w kraksie doznał Sergio Paulinho. Obaj zawodnicy musieli wycofać się z rywalizacji.

"Biorąc pod uwagę powagę dwóch wypadków z udziałem kolarzy Tinkoff-Saxo, zespół rozważy, czy kontynuowanie jazdy na podstawie obecnie obowiązujących przepisów jest bezpieczne" - czytamy na stronie internetowej grupy.

Sam Tinkow opublikował ostry wpis na Twitterze.

"Rozważam wycofanie zespołu z Vuelty 2015. Bojkotuję za to ASO (organizatora wyścigu). Oni nie płacą nam za udział w wyścigu i niszczą naszych kolarzy. Bojkotujmy Vueltę" - napisał Rosjanin.

Takie rozwiązanie byłoby fatalne z punktu widzenia polskich kibiców. Świetnie we Vuelcie spisuje się Rafał Majka, który po jedenastu etapach zajmuje czwarte miejsce. Do prowadzącego Fabio Aru z Astany traci niecałe półtorej minuty.

Na razie jednak nie doszło do nerwowych ruchów - drużyna Tinkoff-Saxo stanęła na starcie dwunastego etapu.
Źródło: onet.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!