betclic

Grzyb przed meczem z Legią: Ten mecz nie ma wyraźnego faworyta

Ostatnia aktualizacja: 18/11/16 11:05, Komentarzy: 0

0
0
Fot. ASInfo (kadr z meczu Jagiellonii)

- Ten mecz nie ma wyraźnego faworyta. Z jednej strony to my jesteśmy liderem Ekstraklasy, ale z drugiej Legia Warszawa zdecydowanie poprawiła swoją grę w porównaniu do początku sezonu. Nie szukałbym faworyta w tym spotkaniu – mówi przed piątkowym starciem z Legią Warszawa kapitan Jagiellonii, Rafał Grzyb cytowany przez oficjalną witrynę białostoczan.

- Każdy mecz jest inny. Każde spotkanie jest inną historią, niezależnie od rywala. Legia jest w tej chwili trochę innym zespołem w porównaniu do początku rundy. Myślę, że ostatnie jej mecze pokazały, że ten zespół potrafi grać w piłkę, ale to oni tym razem przyjeżdżają do nas i my postaramy się zrobić wszystko, aby wyjechali stąd bez punktów – kontynuował doświadczony pomocnik Żółto-Czerwonych, który nie potrafił przewidzieć, jak na oba zespoły może wpłynąć dwutygodniowa przerwa na mecze reprezentacji narodowych.

- Wierzę, że te dwa tygodnie przerwy będą miały na nas pozytywny wpływ. Nie była to komfortowa sytuacja, bo na treningach brakowało dużej liczby zawodników, ale mimo to przygotowania szły pełną parą i nie ma co patrzeć na to, kto gdzie wyjechał w ostatnich dniach. Będziemy walczyć o zwycięstwo, tak jak to czyniliśmy do tej pory w każdym meczu – opowiadał podopieczny Michała Probierza.

W których elementach poprawa gry Legii względem początku sezonu jest najbardziej zauważalna? – Przede wszystkim ta drużyna jest zdecydowanie bardziej zgrana. Zawodnicy, którzy przybyli do Legii latem, nie do końca znali realia polskiej piłki, a w tej chwili coraz lepiej przystosowują się do nich. Poznali Ekstraklasę na tyle, że wiedzą, na co stać ich zespół oraz pozostałe drużyny. Z pewnością też przeciwnicy poprawili swoją skuteczność, bo i wcześniej stwarzali sobie sytuacje bramkowe, a teraz potrafili nawet trzy gole strzelić Realowi Madryt, co trzeba docenić – tłumaczył kapitan Jagi.

Jagiellonia Białystok nie wygrała z Legią Warszawa na własnym boisku od 2009 roku, kiedy to pokonała zespół ze stolicy 2:0 po dwóch bramkach Kamila Grosickiego. Co ciekawe, oznacza to, że ostatnią wygraną nad Legią w Białymstoku Żółto-Czerwoni zanotowali tuż przed przyjściem do klubu właśnie Rafała Grzyba, który z zawodników ma najdłuższy staż w klubie.

- Rzeczywiście od tamtej pory minął kawał czasu, ale zrobimy wszystko, aby zmienić ten stan rzeczy w piątkowy wieczór – zakończył 33-letni pomocnik ekipy z Podlasia.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela