Ostatnia aktualizacja: 03/12/16 12:43, Komentarzy: 31

0
31

Trwa mecz na szczycie Premier League. Manchester City gra z Chelsea.

Przed tą kolejką Manchester City zajmował trzecie miejsce w tabeli, Chelsea była jej liderem. Różnica między obiema drużynami byłą minimalna - to tylko jeden punkt.

Od początku gry tempo meczu było wysokie. Obie drużyny grały bardzo agresywnie, akcje przenosiły się spod jednej bramki pod drugą, ale brakowało klarownych okazji do zdobycia gola.

W 25. minucie piłkę do siatki wbił Fernandinho. Sędzia gola jednak nie uznał. Słusznie, bo Brazylijczyk w momencie dośrodkowania jednego z partnerów znajdował się na spalonym.

Chwilę później gola mogła strzelić Chelsea. Po błędzie obrony Manchesteru City w dobrej okazji znalazł się Hazard, minął Bravo, ale zamiast strzelać z ostrego kąta, próbował dogrywać piłkę do partnerów. Niepotrzebnie - gospodarze łatwo zażegnali niebezpieczeństwo.

Końcówka pierwszej połowy należała do gospodarzy, którzy przez kilka minut nie opuszczali przedpola bramki Chelsea. Prowadzenie objęli w 45. minucie. W swoim stylu prawym skrzydłem pociągnął Jesus Navas, dośrodkował w pole karne, w którym pechowo interweniował Cahill. Obrońca Chelsea skierował piłkę do własnej bramki.

Po przerwie trwał festiwal niewykorzystanych okazji Aguero. Argentyńczyk wykorzystał błąd obrońców Chelsea, przejął piłkę w polu karnym i skierował ją do bramki. Zdążył ją jednak wybić Cahill.

Jeszcze lepszą sytuację miał Kevin De Bruyne, który z czterech metrów nie trafił do pustej bramki. Piłka po uderzeniu Belga uderzyła w poprzeczkę.

Chelsea wyrównała w 60. minucie. Kapitalnym podaniem na kilkadziesiąt metrów popisał się Cesc Fabregas, Diego Costa minął Nicolasa Otamendiego i wpakował piłkę do bramki.

Chelsea objęła prowadzenie w 70. minucie. To była piorunująca kontra. Piłkarze Antonio Conte przerwali atak Manchesteru City we własnym polu karnym i w kilkanaście sekund przedostali się pod jego bramkę. Do siatki trafił Willian.

Oto składy obu drużyn na to spotkanie:

Manchester City: Bravo - Otamendi, Stones, Kolarov - Navas, Fernandinho, Gundogan, Sane - De Bruyne, Aguero, Silva.

Rezerwowi: Caballero, Zabaleta, Sagna, Clichy, Toure, Fernando, Iheanacho.

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, David Luiz, Cahill - Moses, Kante, Fabregas, Alonso - Pedro, Diego Costa, Hazard.

Rezerwowi: Begović, Ivanović, Aina, Chalobah, Oscar, Willian, Batshuayi.
Źródło: twitter