Guardiola wygrał z Mourinho. Derby dla Manchesteru City!

Ostatnia aktualizacja: 10/09/16 15:25, Komentarzy: 68

41
68

Derby Manchesteru dla City! Piłkarze Josepa Guardioli wygrali na Old Trafford z Manchesterem United 2:1.

Pierwsza połowa należała do Manchesteru City. Piłkarze Josepa Guardioli mieli zdecydowaną przewagę, dłużej posiadali piłkę i - co najważniejsze - dwa razy umieścili ją w bramce Davida De Gei. Goście objęli prowadzenie już w 15. minucie. Kelechi Iheanacho przedłużył głową długie podanie Aleksandara Kolarova, piłkę przejął Kevin De Bruyne i łatwo wymanewrował Daleya Blinda. W sytuacji sam na sam nie dał żadnych szans De Gei.

Manchester United w żaden sposób nie potrafił opanować przebiegu gry. Goście zaś mieli wszystko pod kontrolą. Swoją dominację udokumentowali w 36. minucie meczu. Łatwo do sytuacji strzeleckiej doszedł De Bruyne, który wykorzystał bierną grę defensywy gospodarzy, ale piłka po jego strzale zatrzymała się na słupku. Dopadł do niej Iheanacho i spokojnie wpakował ją do bramki.

Sytuacja odmieniła się po tragicznym błędzie Claudio Bravo w końcówce pierwszej połowy. Chilijczyk, który debiutował w Mancesterze City, nie poradził sobie z łatwym, jak się wydawało, dośrodkowaniem z rzutu wolnego. Wypuścił piłkę z rąk, a okazji nie zmarnował Zlatan Ibrahimović, który strzałem z woleja trafił do siatki.

Po golu gospodarze nabrali wiatru w żagle. Doskonałą sytuację miał Ibrahimović, który już w doliczonym czasie gry pierwszej połowy przejął piłkę po kolekjnym błędzie Bravo. Szwed strzelał w zasadzie do pustej bramki, ale jego słaby strzał zdążył zablokować jeden z obrońców Manchesteru City.

W przerwie Mourinho dokonał dwóch zmian. Boisko opuścili Lingard i Mchitarjan, do gry weszli Herrera i Rashford. Zwłaszcza ten drugi rozruszał grę Manchesteru United. Od samego początku popisywał się dobrymi akcjami, ale żadna z nich nie zakończyła się golem. Po słabszym początku właściwy rytm gry odzyskali gracze Manchesteru City, którzy groźnie atakowali. Świetnie bronił jednak De Gea, który czasami miał też szczęście. Tak jak w 75. minucie, gdy De Bruyne po dynamicznej akcji strzelił w słupek.

Gospodarze próbowali konstruować akcje długimi podaniami, ale ich ataki nie przyniosły żadnego skutku. Jeszcze w doliczonym czasie gry było sporo zamieszania w polu karnym Manchesteru City, niepewnie interweniował słabo grający Bravo, ale nie skończyło się ono żadnym golem.
13.09.2016 / 11:19:19
City zagrało po hiszpańsku, na całym boisku, i United, grające po angielsku (tylko pod polem karnym, jednym lub drugim), się w tym pogubiło. Ale w lidze są też inne zespoły, a i Mourinho wnioski wyciągnie, jak po pierwszym laniu 5:0 z Barceloną, więc City na pewno nie będzie miało łatwo.
WITCHER
Zarejestrowany od: 595 dni
Ilość komentarzy: 925
Oceny: +3931
Manchester United Polska
11.09.2016 / 11:54:52
Wg mnie wyrównany mecz, City znacznie lepiej zaczęło, Mou nie trafił ze składem ale nic straconego, ważne by się podnieść i walczyć dalej.
jerzyyyyyy
Zarejestrowany od: 1534 dni
Ilość komentarzy: 1405
Oceny: +4693
FC Baník Ostrava Arsenal Londyn Liverpool FC Bayern Monachium Borussia Dortmund Juventus Turyn Górnik Zabrze GKS Katowice Polska Rozwój Katowice
10.09.2016 / 16:21:47
Bravo słabo, może stres czy coś. Wierze jednak, że się obudzi, bo widać jakby był zestresowany albo coś. Oby teraz zaczął jak na niego przystało, przecież w Barcelonie nie popełnił tylu błędów co tutaj. I sane, bardzo dobra zmiana.
cadabra
Zarejestrowany od: 374 dni
Ilość komentarzy: 195
Oceny: +43
10.09.2016 / 16:17:54
Guardiola tą ligę wciągnie nosem. City będą klepać a reszta będzie biegać w kółko.
10.09.2016 / 16:14:54
Gdyby grał Pogba to kto wie, może United wyciągnęli by remis chociaż.
Ilusioniesta
Zarejestrowany od: 89 dni
Ilość komentarzy: 103
Oceny: +441
10.09.2016 / 16:00:47
Kapitalnie. Kevin mógł ich znokautować w tej akcji z Sane ale ważne, że wygrali. A co do Bravo i głupich memów z Hartem, proponuję przypomnieć sobie błędy Anglika i nie wyciągać wniosków po jednym meczu. To też ostudzi tych, którzy krytykowali Ter Stegena i chcieli zostawić w Barcelonie Bravo, jak widać Chilijczyk również popełnia błędy, jak każdy. Mecze Barcy z City to będzie poezja futbolu.
10.09.2016 / 15:57:12
Szkoda że Ibra nie trafił tej setki pod koniec 1 połowy. Mata za Mkhitaryana a Rasfhford za Lingarda od 1 połowy i dziwi mnie decyzja Mou jeżeli chodzi o wyjściową 11.
/ -10
Idź na trenera a nie co piąty komentarz wstawiasz co by było gdyby wystawił tego i tego znawco.
lansbansomg
Zarejestrowany od: 676 dni
Ilość komentarzy: 826
Oceny: +6930
Polska
10.09.2016 / 15:55:03
No, może w końcu znikną obrońcy Blinda - on się po prostu nie nadaje do gry na takiej pozycji.
kibol95
Zarejestrowany od: 217 dni
Ilość komentarzy: 522
Oceny: +4190
Śląsk Wrocław
10.09.2016 / 15:49:50
Wygrał zespół lepszy. Gole padały tylko po błędach (2x Blind i Bravo). O ile United może wstawić za Holendra Smallinga to nie wiem co zrobi Guardiola jak Bravo będzie grał tak jak dziś.
10.09.2016 / 15:47:47
City kontrolowało cały czas mecz, w drugiej połowię trochę się wycofali ale i tak zdecydowanie zasłużyli na zwycięstwo, Pep lepszy od Jose, czyli nic nowego :D
Anoo
Zarejestrowany od: 211 dni
Ilość komentarzy: 68
Oceny: +644
Manchester United
10.09.2016 / 15:46:59
Mam nadzieje że Smalling wróci tam gdzie jego miejsce. Niestety Blind się nie spisał, dwie bramki których nie powinno być wędrują na jego konto. Mou też mógł lepiej dobrać wyjściową 11.
Szkoda straconych punktów ale to dopiero początek.
10.09.2016 / 15:44:29
Szkoda tylko że United pierwszą połowe grało w 10 bo Lindegard to chyba zosiedział się na kiblu w szatni
lemur
Zarejestrowany od: 961 dni
Ilość komentarzy: 752
Oceny: +5814
Arsenal Londyn
10.09.2016 / 15:44:25
Teraz rozumiem czemu Pogba jest najdroższy na świecie. Zniknąć na 90 minut to nie powstydziłby się David Copperfield. Jest to warte ponad 100 baniek. Zatem szacun dla MU za granie cały mecz w "10".
MU4EVER
Oceny: +411
10.09.2016 / 15:54:07
/ -10
Pogba grał dobrze ale faktycznie mało czasu był przy piłce.
chamstwo
Zarejestrowany od: 1319 dni
Ilość komentarzy: 6753
Oceny: +34600
Juventus Turyn
10.09.2016 / 17:09:38
Fellaini dziś grał lepiej od Pogby. A kosztował mniej niż 1/3 z hajsu wydanego na Paula.
Mustafa
Zarejestrowany od: 285 dni
Ilość komentarzy: 2207
Oceny: +13832
Arsenal Londyn Liverpool FC Bayern Monachium AC Milan Napoli Wisła Kraków Polska Real Madryt
10.09.2016 / 15:43:18
Fajny mecz, United szarpana gra i bez pomysłu ale serce do walki było. Może Mou nie potrafi inaczej grać niż autobusem? City jednak pokazało większą kulturę gry i pomysł na atak.
Oceny: +408
10.09.2016 / 15:43:15
najlepszy tyruł jaki mógłbyć "guardiola wygrał z mourinho " autor nie sie pierdolnie młotkiem
10.09.2016 / 15:40:41
Szkoda że United przespało pierwszą połowę, De Bruyne przebierał dziś nogami jak szalony zasłużony zawodnik meczu. Fellaini zaskakuje mnie w tym sezonie dobry mecz w wykonaniu Belga, co do Bravo to Pep chyba na siłe chcę z niego zrobić drugiego Neuera :D
10.09.2016 / 15:38:40
z samego rana poszła mi pana, wieczorem pękło sprzęgło i waaaaał, jadąc pod górę urwałem rurę
Mnx
Zarejestrowany od: 353 dni
Ilość komentarzy: 381
Oceny: +2247
Barcelona Polska FC Barcelona Śląsk Wrocław
10.09.2016 / 15:37:30
Niech ktoś mi powie gdzie była druga linia ManU?
ayufan
Zarejestrowany od: 422 dni
Ilość komentarzy: 275
Oceny: +250
Bayern Monachium Vegalta Sendai Japonia Lech Poznań Polska FC Bayern Monachium II
10.09.2016 / 15:37:07
Pep wygrał, a ibra cwaniakował przed meczem cwaniakował i lipa, dopiero PL zweryfikuje jego umiejętności w PSG to strzelał bo w lidze Francuskiej poza psg nie ma klubu wartego 200mln euro wg tm.de może to słaby przykład, ale jednak pokazuje poziom ligi.
RedPanda
Zarejestrowany od: 897 dni
Ilość komentarzy: 1036
Oceny: +5373
Dania Tottenham Hotspur Swansea City AFC Węgry Islandia Feyenoord Walia
10.09.2016 / 15:35:44
Prawdę mówiąc czułem że tak będzie, że jednak City wygra te derby. Ciekawe czy Guardiola już zaczął żałować wysłania Harta do Włoch, bo ten Bravo to nieporozumienie. Jestem przekonany że gdyby był Aguero to zwycięstwo byłoby wyższe. Momentami odnosiłem wrażenie że United liczy na to iż Ibrahimović wygra im mecz. Fellaini rozegrał świetne spotkanie.
ayufan
Oceny: +250
10.09.2016 / 15:43:05
@RedPanda To że Bravo miał dzisiaj słabszy mecz i wpuścił jednego gola, to nie znaczy, że jest słaby ja uważam, że na przestrzeni całego sezonu kibice City przyznają pepowi racje, że była to bardzo dobra decyzja.
Anoo
Oceny: +644
10.09.2016 / 15:37:45
Mam nadzieje że eksperymenty z Blindem na obronie dobiegły końca, 2 bramki wędrują na jego konto. Ogólnie rzecz biorąc Mou też się nie popisał wystawiając Mikiego który nie miał rytmu meczowego i Lingarda wracającego po kontuzji.
Oceny: +18580
Liverpool FC Francja Bayern Monachium AC Milan Pogoń Szczecin Polska FC Barcelona Sevilla Lechia Gdańsk
10.09.2016 / 15:41:49
Serio, po 1 złym meczu Bailly'ego chcesz go wyjebać ?.. Co za człowiek...
M4v3r!ck
Zarejestrowany od: 1437 dni
Ilość komentarzy: 2682
Oceny: +10192
Chelsea Londyn Widzew Łódź Ruch Chorzów Porto Real Madryt
10.09.2016 / 15:33:04
Już 1 mecz pokazał jak fatalną decyzję podjął Guardiola pozbywając się Hartam a ściągając Bravo.. Fatalny mecz tego bramkarza. Można powiedzieć że miał więcej szczęścia niż rozumu, bo w kilku sytuacjach dopisało mu tylko szczęście.
/ -42
niestety ale te arabskie kurwy byly dzisiaj lepsze...
jebacMeczykiPL
Zarejestrowany od: 185 dni
Ilość komentarzy: 66
Oceny: -134
10.09.2016 / 15:51:42
...stety amerykańskie czerwone kurwy dały dzisiaj dupy jak rasowe suki. Oby tak dalej. Pięknie było popatrzeć jak City je rucha. Fajny mecz
antyrom
Zarejestrowany od: 465 dni
Ilość komentarzy: 76
Oceny: +178
Arsenal Londyn Southampton FC Manchester City Leeds United AFC Bayern Monachium Lech Poznań Polska Real Madryt Sevilla
10.09.2016 / 15:34:22
XDDD
miocinho
10.09.2016 / 15:44:23
/ -14
mahmoded>bog taka prawda sie nasuwa po dizsiejszym meczu.
Oceny: -6056
Teraz już wiecie, że Guardiola to kozak a w Bayernie po prostu trafił na starych, wypalonych dziadów.
Lepsza drużyna dzisiaj wygrała.
City było po prostu lepsze i wynik nawet tego nie pokazuje.
Kibice United mieli nadzieję na wpadkę Bravo, ale nadzieja matką głupich, City na ten moment jest o wiele silniejszą drużyną przede wszystkim taktycznie.
Oceny: +408
10.09.2016 / 15:44:26
bravo to drewno
ZielonYyy
10.09.2016 / 15:50:00
Może i tak, ale United dzisiaj zagrało jeszcze bardziej drewnianie, może poza znakomitym Rasfordem.
John_Cena
Zarejestrowany od: 264 dni
Ilość komentarzy: 1007
Oceny: +5507
10.09.2016 / 15:29:59
Ja pierdole bóg mi świadkiem jeśli jeszcze kiedyś będę oglądał mecz City i na bramce będzie Bravo to biore coś bo az strach oglądać go w tej bramce pozatym De Bruyne piłkarz meczu a wygrali bo na to zdecydowanie zasłużyli szczególnie w 1 połowie i najważniejsze dlaczego nie grał Pogba??
własne o to chodzi że grał, czaisz myk
? grał od 1 minuty, czaisz? czy dalej nie czaisz? grał ale nie grał czaisz?
Oceny: +2915
Olympique Lyon Inter Mediolan Wisła Kraków Lech Poznań Polska Olimpia Elbląg Termalica Nieciecza
10.09.2016 / 15:29:53
Zacięty mecz, świetnie się oglądało!
Oceny: -134
10.09.2016 / 15:29:43
2:1 wygrywa Manchester City - mistrz Anglii po tym sezonie. Elegancko. Szkoda, że nie do zera ale to tylko ubarwiło mecz. Śmiesznie było patrzeć jak "wielki" junajted goni wynik... na swoim boisku... pfffff hahahaha. Są 3 punkty i jest po prostu cudnie. Jebać junajted
shotek
Zarejestrowany od: 192 dni
Ilość komentarzy: 583
Oceny: +4258
Legia Warszawa
10.09.2016 / 15:29:39
Brawo Man City było wielu krytyków Guardioli że nie poradzi sobie w angli a tu prosze Guardiola ucisza wszystkich swoich krytyków.Man City grało dzisiaj bardzo dobrą ładną dla oka piłke i zasłużenie wygrało jeszcze raz brawo Man City
eduardo1986
10.09.2016 / 19:51:28
uciszyc to moze ale po wygranym sezonie a nie jednym meczu. nastepnych krytykow uciszy jak wygra LM z city a taj hulaj dusza, piekla nie ma.