betclic

Guilherme: Rok temu wszystkie tytuły brałbym w ciemno

Ostatnia aktualizacja: 26/12/16 23:44, Komentarzy: 1

0
1
Fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

Przed meczem ze Sportingiem Lizbona w Warszawie Guilherme był kontuzjowany, ale ostatecznie zagrał z niezaleczonym do końca urazem i zdobył bramkę zapewniającą zwycięstwo i grę w Lidze Europy wiosną. Gdy opuszczał murawę, kibice głośno skandowali jego nazwisko. - To cudowne uczucie. W tym sezonie zdarzyło mi się po raz pierwszy usłyszeć swoje nazwisko wykrzykiwane przez fanów. Każdy zawodnik na świecie marzy o takiej chwili - mówi w rozmowie z Legia.Net "Gui".

- Te wszystkie tytuły, Liga Mistrzów, Liga Europy – rok temu zabrzmiałoby to jak bajka. Tym bardziej, że ten rok jest jubileuszowy i przypada na 100-lecie klubu. Z pewnością rok temu brałbym to w ciemno. Ale apetyt rośnie w miarę jedzenia, nie chcemy na tym poprzestać - zapewnia Brazylijczyk.

Guilherme został również zapytany, które spotkanie Ligi Mistrzów było dla niego najważniejsze. - Dwa mecze z Realem Madryt miały ogromne znaczenie. Uwierzyliśmy w tym dwumeczu we własne siły. Zobaczyliśmy, że możemy z graczami tej klasy grać, jak równy z równym. Ale dla mnie osobiście, najbardziej udany był mecz ze Sportingiem, z wielu powodów. To był mecz decydujący, miał ogromny ciężar gatunkowy. Przed tym spotkaniem byłem kontuzjowany, nie mogłem normalnie trenować, musiałem się leczyć. A udało zagrać się dobry mecz, strzeliłem gola, który zdecydował o wygranej i awansie. Więc dla mnie to był ten pojedynek - przyznał.

W lutym mistrzowie Polski zmierzą się z Ajaxem Amsterdam, z którym grali już dwa lata temu. Pomocnik uważa, że Legia jest teraz o wiele mocniejszą ekipą niż wtedy. - Mamy mocniejszą drużynę – zwłaszcza w ofensywie. Poza tym mamy dużo większe zaufanie do siebie i wiarę we własne umiejętności. Wchodzimy do Ligi Europy z grupy śmierci w Lidze Mistrzów – to wszystko ma duże znaczenie dla naszej psychiki, dla morale zespołu. Na pewno możemy powalczyć z Ajaksem i wyjść z tego starcia zwycięsko - podsumował Brazylijczyk.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Kapitan
Poncjusz
Zarejestrowany od: 342 dni
Ilość komentarzy: 7534
Oceny: +21219
Kibicuje:
Manchester United Legia Warszawa Polska
27.12.2016 / 04:40:36
No to rewanż się szykuje.