Gwiazdor NBA złamał rękę. Czeka go długa przerwa. "Był bardzo istotną częścią" [WIDEO]

Screen/Twitter
W trakcie meczu NBA pomiędzy Golden State Warriors oraz Detroit Pistons poważnej kontuzji doznał Chris Paul. Doświadczony koszykarz wypada z gry na kilka tygodni.
Trwający sezon NBA jest nieudany dla Golden State Warriors. Zespół Steve’a Kerra ma na koncie 17 zwycięstw i 18 porażek, co plasuje go na 10. miejscu w Konferencji Zachodniej.
W swoim ostatni pojedynku byli mistrzowie NBA pokonali Detroit Pistons 113:109. Podczas tego spotkania bolesnej kontuzji doznał doświadczony zawodnik, Chris Paul.
Podczas walki o piłkę 38-latek został przypadkowo trafiony przez gracza rywali, Jadena Iveya. W efekcie zawodnik Golden State Warriors doznał złamania ręki.
W najbliższym czasie weteran NBA przejdzie operację, po której czeka go dłuższa przerwa. Do gry powinien on wrócić dopiero za kilka tygodni.
Kontuzja rozgrywającego to duży problem dla podopiecznych Steve’a Kerra. W ostatnim czasie był on ważnym elementem rotacji, co trener Warriors przyznał po meczu z Pistons.
- To dla nas trudna sytuacja. Czuję się z tego powodu źle, jest mi przykro. Wiem, że przechodził już kilka zabiegów. Mam nadzieję, że szybko wróci do gry - powiedział Steve Kerr.
- Wiem, że trakcie swojej kariery miał już wiele takich kontuzji. Staramy się znaleźć rytm jako zespół, a on był jego bardzo istotną częścią - dodał gwiazdor Warriors, Stephen Curry.
Chris Paul rozegrał w tym sezonie NBA 32 spotkania. Średnio notuje w nich 8.9 punktu, 3.8 zbiórki oraz 7.2 asysty na mecz.