betclic

Hamalainen jednak zostanie?

Ostatnia aktualizacja: 22/07/15 14:20, Komentarzy: 2

0
2
Fot. Tomasz Bidermann / Shutterstock.com

Kontrakt Kaspera Hamalainena z Lechem obowiązuje tylko do końca roku. Jeszcze niedawno wydawało się, że odejście reprezentanta Finlandii jest przesądzone. Teraz sytuacja powoli się zmienia.

Wiosną Lech poinformował, że złożył Finowi ofertę nowego kontraktu, ale ten nie był nią zainteresowany.  - Jeżeli Kasper chce u nas zostać na dłużej, musi sam zaproponować rozmowy - mówił niedawno w rozmowie z Gazetą Wyborczą wiceprezes klubu Piotr Rutkowski.

Hamalainen w sierpniu skończy 29 lat. To być może ostatni moment, by zagrać w mocniejszej lidze i za lepsze pieniądze. Ważne jest też zdanie żony piłkarza, która kilka tygodni temu urodziła mu syna.

Maciej Skorża twierdzi jednak, że sytuacja powoli zmienia się na korzyść Lecha. Szkoleniowiec "Kolejorza" powiedział Gazecie Wyborczej, że praktycznie każdego dnia namawia Hamalainena do pozostania w Poznaniu. - Mam wrażenie, że powoli zyskujemy więcej atutów w tych rozmowach - mówi Skorża.

Hamalainen był najlepszym strzelcem Lecha w poprzednim sezonie. Zdobył trzynaście goli, chociaż najczęściej występował jako ofensywny pomocnik. Skorża próbował go również na innych pozycjach. W niektórych meczach Fin grał jako "fałszywa dziewiątka", zdarzyło się też, że ustawiony był na boku boiska. W każdej z tych ról miał wielki wpływ na grę Lecha.

Od 1 lipca Hamalainen może podpisać umowę z nowym klubem. Wejdzie ona w życie wraz z początkiem 2016 roku. 

Źródło: Gazeta Wyborcza / własne
Dodaj komentarz
Senior
Qax
Zarejestrowany od: 1083 dni
Ilość komentarzy: 610
Oceny: +6524
Kibicuje:
Liverpool FC Juventus Turyn Feyenoord Polska Real Madryt
22.07.2015 / 20:19:13
Wszystko fajnie tylko denerwujące są błędy w artykułach. Np co znaczy "Od 1 lipca Hamalainen może umowę z nowym klubem. "
Kluczowy zawodnik
wnw45
Zarejestrowany od: 1708 dni
Ilość komentarzy: 4306
Oceny: +15571
Kibicuje:
Arsenal Londyn PSG Francja Bayern Monachium
22.07.2015 / 18:51:38
super ze sa nowinki z portali sportowych bo te obrazki użytkowników o gównianej treści już się w pale nie mieściły :)

Tabela