Hamburger pokonał Borussię, Piszczek wszedł z ławki

Fingerhut/Shutterstock
Hamburger SV wygrał przed własną publicznością z Borussią Dortmund 3:1 (2:0) w meczu trzynastej kolejki niemieckiej Bundesligi. W drużynie gości od 46. minuty grał Łukasz Piszczek.

Strzelanie na Volksparkstadion rozpoczął Pierre-Michel Lasogga. 24-latek wyprowadził swój zespół na prowadzenie, wykorzystując rzut karny. Niedługo przed końcem pierwszej połowy rezultat podwyższył Lewis Holtby, który płaskim strzałem pokonał golkipera przyjezdnych.

W 55. minucie samobójcze trafienie zanotował Mats Hummels. Niemiec próbował wybić głową dośrodkowanie z rzutu rożnego, jednak w efekcie skierował piłkę do własnej bramki. Wynik na 3:1 ustalił Pierre-Emerick Aubameyang.

Zespół Hamburgera ma w swoim dorobku 18 punktów i znajduje się na ósmym miejscu w tabeli. Podopieczni Thomasa Tuchela zgromadzili do tej pory 29 "oczek" i zajmują drugą pozycję.

W następnej kolejce "Rothosen" zmierzą się na wyjeździe z Werderem Brema. Z kolei Borussia podejmie u siebie VfB Stuttgart.