betclic

Hancock: Zawsze pragnę być na szczycie podium

Ostatnia aktualizacja: 08/07/16 13:51, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Stefan Holm / Shutterstock.com

Prowadzący w klasyfikacji generalnej Greg Hancock przystąpi do sobotniego turnieju Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff z ośmioma punktami przewagi nad broniącym tytułu i drugim aktualnie w rankingu Taiem Woffindenem.

- Mam teraz swój dobry moment, ale przed nami jeszcze długa droga. Zawsze jest jednak dobrze być na czele i mieć przewagę - podkreślił Hancock w rozmowie z oficjalnym serwisem Speedway Grand Prix.

- Mentalnie dobrze jest mieć poczucie, że wszystko dobrze się układa. Muszę teraz tylko kontynuować taką drogę. Jedynego czego pragnę, to zwycięstw. Moim celem jest ponownie zdobyć mistrzostwo świata i nad tym pracujemy - kontynuował potrójny czempion globu, który w poprzednim GP Czech w Pradze zajął drugie miejsce. Amerykanina w finale wyprzedził jedynie Australijczyk Jason Doyle.

- Zawsze pragnę być na szczycie podium i byłem mocno sfrustrowany w Pradze, kiedy nie udało mi się tego dokonać. Wiem, że zdobyłem sporo punktów, ale kiedy wszystko świetnie się układa, to po prostu pragniesz być pierwszym. Dlatego byłem rozczarowany straconą szansą - przyznał Kalifornijczyk.

- W każdym GP najważniejsze są punkty, więc nie zamierzam narzekać, chociaż naprawdę pragnąłem tego zwycięstwa. Czułem, że byłem blisko i ma nadzieję, że w Cardiff nie popełnię tego błędu. W ostatnich latach odnosiłem sukcesy na tym torze i jest to dobre dla mnie miejsce. Koncentruję się jednak przede wszystkim na punktach, ale wierzę, że wrócę z Cardiff z głównym trofeum - dodał Hancock.

* * * * * *
Klasyfikacja generalna GP 2016 po czterech turniejach:

1 Greg Hancock 56
2 Tai Woffinden 48
3 Chris Holder 44
4 Jason Doyle 42
5 Maciej Janowski 41
6 Bartosz Zmarzlik 38
7 Antonio Lindback 35
8 Peter Kildemand 34
9 Nicki Pedersen 32
10 Fredrik Lindgren 32
11 Matej Zagar 31
12 Niels-Kristian Iversen 30
13 Andreas Jonsson 28
14 Piotr Pawlicki 23
15 Chris Harris 20
16 Patryk Dudek 8

(za speedwaygp.com)
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!