Hans Nielsen nowym selekcjonerem Danii

kallerna, wikipedia
Hans Nielsen został mianowany selekcjonerem reprezentacji Danii - poinformował oficjalny serwis Speedway Grand Prix.

Czterokrotny indywidualny mistrz świata zastąpił na tym stanowisku Andersa Sechera, który zdecydował się ustąpić z zajmowanej funkcji na początku kwietnia.

Były zawodnik Motoru Lublin i Polonii Piła, z którą sięgnął po jedyne w historii wielkopolskiego klubu drużynowe mistrzostwo Polski, do pomocy w swoim sztabie szkoleniowym będzie miał Henrika Mollera i Erika Gundersena.

Dania będzie rywalem Polski w półfinale Drużynowego Pucharu Świata 2016. Na torze w Vojens 23 lipca o jedno miejsce premiowane bezpośrednim awansem do finału, który został zaplanowany 30 lipca w Manchesterze, powalczą również Czesi i Rosjanie.

W drugim półfinale zmierzą się broniący tytułu Szwedzi oraz Australia, USA i Niemcy, którzy w czwartek wygrali rundę kwalifikacyjną we włoskim Terenzano. Zawody odbędą się 26 lipca na obiekcie Stena Arena w Vaestervik.