betclic

Bukmacherzy, łapówki... Redknapp też zamieszany w skandal korupcyjny

Ostatnia aktualizacja: 01/10/16 07:41, Komentarzy: 2

0
2
Fot. James Boyes, wikicommons

Kolejna odsłona korupcyjnego skandalu w angielskim futbolu. Dziennik "The Telegraph" ujawnił, że w aferę jest zamieszany także Harry Redknapp.

Dziennikarskie śledztwo zatacza coraz szersze kręgi. W jego wyniku z posady selekcjonera reprezentacji Anglii zrezygnował Sam Allardyce. 61-letni szkoleniowiec w zamian za łapówkę obiecał pomóc w obejściu przepisów dotyczących transferów piłkarzy. Gazeta opisała też naganne praktyki w klubach Championship. Publikacje dotyczyły m.in. Tommy'ego Wrighta, byłego już asystenta menedżera w Barnsley, który za łapówkę obiecał pomoc w zakontraktowaniu piłkarza wskazanego przez firmę z Dalekiego Wschodu.

Teraz wybuchła kolejna bomba. Gazeta sformułowała zarzuty wobec Harry'ego Redknappa, byłego menedżera m.in. Tottenhamu.

Według "The Telegraph" doświadczony szkoleniowiec wiedział, że jego piłkarze obstawiali u bukmachera wynik własnego meczu, co jest zabronione. Postawili na własne zwycięstwo, bo kurs na nie wzrósł po tym, jak pojawiły się informacje, że Rednkapp wystawi rezerwowy skład. Zawodnicy namawiali się do uczestnictwa w zakładach i obstawiali wysokie stawki. Mecz wygrali. Doświadczony menedżer bagatelizuje jednak ten problem.

Zdaniem dziennika Redknapp chciał również obejść przepisy dotyczące zakazu tzw. third party ownership. Polega on na tym, że część pieniędzy na transfer zawodnika wykłada podmiot nie będący klubem piłkarskim. W Anglii taki proceder jest zakazany od 2008 roku, ale Redknapp - podobnie jak wcześniej Allardyce - obiecał fikcyjnemu inwestorowi, że pomoże mu obejść te regulacje.
Źródło: The Telegraph
Dodaj komentarz
Solidny ligowiec
eduardo1986
Zarejestrowany od: 941 dni
Ilość komentarzy: 1482
Oceny: +4429
03.10.2016 / 16:30:50
we Wloszech, w Polsce, Hiszpanii, Anglii itd. wszedzie osoby z pierwszych stron gazet. Dawni i obecni bohaterowie. pluja w ryj a my dalej mowimy, ze pada. chyba trzeba pojsc po rozum do glowy i dac sobie spokoj z tym gownem i nie nabijac im kieszeni. lepszym wyjsciem bedzie chyba pojscie na orlik i ogladniecie tamtejszego meczu...
Kluczowy zawodnik
mateo89
Zarejestrowany od: 321 dni
Ilość komentarzy: 2072
Oceny: +14965
Kibicuje:
Borussia Dortmund Niemcy Juventus Turyn Polska Real Madryt
01.10.2016 / 11:19:48
Afery w Anglii ciąg dalszy... Chyba tak szybko nie zamiotą tego pod dywan.