Hat-trick, cudowny gol z połowy boiska i niesamowita wygrana Wisły Płock z Ruchem

asinfo.pl
Wisła Płock wygrała u siebie z Ruchem Chorzów 4:3 w drugim sobotnim meczu 19. kolejki LOTTO Ekstraklasy.

Drużyna prowadzona przez Marcina Kaczmarka zajmuje 13. miejsce w ligowej tabeli. "Nafciarze" mają na swoim koncie 21 punktów. Natomiast podopieczni Waldemara Fornalika zajmują ostatnią lokatę ze zdobytymi 17 "oczkami".

*****
Tak padły bramki:

1:0 - Wlazło 17'
Bład Helika, który stracił piłkę przed polem karnym, a odebrał mu ją Wlazło, wbiegł w "16" i płaskim uderzeniem pokonał bramkarza Ruchu.

1:1 - Niezgoda 24'
Fatalna pomyłka Rogalskiego, który chciał podać do swojego bramkarza, a zagrał zbyt lekko i futbolówka trafiła wprost pod nogi Niezgody. Gracz gości minął Kiełpina i trafił do pustej bramki.

2:1 - Reca 36'
Dobre dośrodkowanie Merebaszwiliego na dalszy słupek, gdzie skutecznym strzałem głową popisał się Reca.

2:2 - Lipski 45'
Niezgoda zagrał w pole karne do Lipskiego, który precyzyjnym uderzeniem w długi róg doprowadził do wyrównania.

2:3 - Lipski 48'
Kowalczyk wyrzucił piłkę z autu w pole karne, ta trafiła do Lipskiego, który z bliska zdobył trzecią bramkę dla "Niebieskich".

3:3 - Wlazło 78' (rzut karny)
Kriwiec został sfaulowany w polu karnym przez interweniującego bramkarza gości. "11" na gola pewnie zamienił Wlazło.

4:3 - Wlazło 24'
Wlazło zauważył, że Hrdilcka wyszedł z bramki i zdecydował się na strzał z połowy boiska. To było wspaniałe uderzenie, po którym futbolówka wpadła tuż pod poprzeczkę.

Zawodnik meczu: Piotr Wlazło
Doskonały mecz gracza Wisły Płock i to nie tylko dlatego, że zanotował hat-tricka. Grał od początku do końca bardzo dobrze, a jego trafienie z połowy boiska było najwyższej klasy.

Ciekawostka meczu: Wlazło gola na 4:3 strzelił z 52. metrów