Hat-trick Lewandowskiego! Kapitalny początek sezonu Bayernu i polskiego snajpera! [VIDEO]

lev radin/Shutterstock
Bayern Monachium rozbił Werder Brema 6:0 na otwarcie nowego sezonu Bundesligi.

Mistrzowie Niemiec zaczęli ten mecz od mocnego uderzenia. Od pierwszych minut mieli ogromną przewagę nad rywalem, który praktycznie nie wychodził z własnej połowy. I tę przewagę udokumentowali dwoma szybkimi golami.

Najpierw pięknym uderzeniem z dwudziestego metra popisał się Xabi Alonso. Cztery minuty później na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski. Polski napastnik otrzymał prostopadłe podanie, wyszedł sam na sam z golkiperem gości i z ostrego kąta przymierzył w same okienko bramki.

W kolejnych minutach przewaga Bawarczyków nie malała. Podopieczni Carlo Ancelottiego marnowali jednak jedną sytuację za drugą - trzy okazje do zdobycia bramki miał jeszcze sam Lewandowski. W pierwszej połowie więcej bramek już nie zobaczyliśmy i gospodarze do szatni schodzili z wyraźnym prowadzeniem.

Druga odsłona zaczęła się dla Bayernu równie dobrze jak pierwsza. Kilkadziesiąt sekund po zmianie stron po raz drugi na listę strzelców wpisał się reprezentant Polski. Z prawego skrzydła dośrodkowywał Thomas Mueller, a Lewandowski wpakował piłkę do siatki.

W 66 minucie było już 4:0 dla zawodników Ancelottiego. Tym razem autorem bramki był Philipp Lahm, który wykończył ładną dwójkową akcję z Thomasem Muellerem.

Bayern nie miał litości dla rywali i siedem minut później znowu podwyższył prowadzenie - kolejna kapitalna akcja Bawarczyków, druga asysta Thomasa Muellera i gol Francka Ribery'ego z jedenastego metra.

Jakby tego było mało, to za moment mieliśmy 6:0. Swojego hat-tricka w meczu skompletował Robert Lewandowski, wykorzystując rzut karny.

Bayern Monachium nie pozostawił żadnych złudzeń rywalowi. Mistrzowie Niemiec rozbili Werder Brema 6:0 w pierwszej kolejce Bundesligi.