Hat-trick Messiego, Barcelona gromi Granadę

Ostatnia aktualizacja: 09/01/16 18:03, Komentarzy: 5

0
5

FC Barcelona pokonała na własnym stadionie Granadę 4:0 w spotkaniu osiemnastej kolejki Primera Division. Mistrzowie Hiszpanii są niepokonani na Camp Nou od lutego 2015 roku.

Pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Lionel Messi w ósmej minucie gry. Argentyńczyk wykorzystał dośrodkowanie Ardy Turana z lewej strony boiska i pokonał Andresa Fernandeza strzałem z bliskiej odległości. Kolejne trafienie 28-letni piłkarz zaliczył sześć minut później. Tym razem otrzymał podanie od Luisa Suareza i skierował piłkę do pustej bramki.

W 58. minucie gry było już 3:0. Neymar przeprowadził rajd lewą stroną boiska i strzelił w słupek, a skuteczną dobitką popisał się Messi. Wynik na 4:0 ustalił w 83. minucie gry Neymar. Brazylijczyk w sytuacji sam na sam z bramkarzem, przerzucił piłkę nad Fernandezem.

Dzięki trzem trafieniom, Messi w bieżącym sezonie ma na swoim koncie dziewięć goli w lidze hiszpańskiej. O sześć więcej zdobyli Luis Suarez i Neymar, którzy są liderami klasyfikacji strzelców.

Po zwycięstwie, FC Barcelona awansowała na pozycję lidera Primera Division. Ma jeden punkt przewagi nad Atletico Madryt. "Los Colchoneros" w niedzielę zmierzą się z Celtą Vigo.