Hat-trick Toivonena dał zwycięstwo Toulouse FC

Igor Y Eros/Shutterstock
Toulouse FC pokonał u siebie FC Lorient 3:2 w sobotnim meczu 17. kolejki francuskiej Ligue 1.

Gospodarze po 20 minutach byli już na dwubramkowym prowadzeniu po strzałach Oli Toivonena. W 27. minucie kontaktowego gola dla gości strzelił Bejamin Moukandjo. Po godzinie gry było 3:1. Hat-tricka skompletował szwedzki napastnik zespołu z Tuluzy. W samej końcówce drugą bramkę zdobyli jeszcze przyjezdni, a na listę strzelców wpisał się Majeed Waris.

Podopieczni Pascala Dupraza dzięki tej wygranej awansowali na siódme miejsce w ligowej tabeli. Na swoim koncie mają 25 punktów. W następnej kolejce zagrają u siebie z AS Nancy.

Natomiast zespół prowadzony przez Bernarda Casoniego zajmuje ostatnią lokatę ze zdobytymi 12 "oczkami". Jego kolejnym rywalem będzie AS Saint-Etienne.