betclic

Henry zachwycony Martialem: Gra jakby miał 6 lat doświadczenia

Ostatnia aktualizacja: 28/10/15 18:06, Komentarzy: 1

0
1
Fot. Sam Aronov / Shutterstock.com

Były gwiazdor Arsenalu, Thierry Henry przyznał w rozmowie z angielskimi mediami, że jest pod wrażeniem dotychczasowych występów Anthony'ego Martiala w Manchesterze United. Francuz stwierdził, że najbardziej lubi u młodego zawodnika boiskowy spokój.

– Martial wszedł do składu, strzelał bramki jako napastnik, a teraz kiedy trener przesunął go na lewe skrzydło, czy coś powiedział? Nie. Nadal ciężko pracuje na boisku. Strzelił gola w Lidze Mistrzów, a w derbach przeciwko Manchesterowi City był jednym z najlepszych w ekipie United 
- zaznaczył Henry.

- Bardzo podoba mi się jego spokój. Kiedy podchodzi pod bramkę, to wykazuje się takim opanowaniem, jakby grał w piłkę na tym poziomie przez 6-7 lat i uważam, że za to należy mu się szacunek. Musi to kontynuować, prezentować się tak przez następne 15 lat. Już pokazał swoje umiejętności - dodał.

Nie tylko Henry jest zaskoczony dobrą postawą Martiala. Również Louis van Gaal chwali go na każdym kroku. - Miałem świadomość, że jest w stanie grać na takim poziomie, jednak zaskoczyła mnie jego stabilność. Musi dostosować się do naszej filozofii, a to duże wyzwanie. Młodzi piłkarze zazwyczaj nie są regularni i w futbolu wciąż szukają swojej tożsamości. Właśnie dlatego chciałem, aby dostał trochę więcej czasu. Uważam jednak, że już jest dobry i konsekwentny w tym, co robi - zauważył holenderski taktyk.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Junior
Janko11
Zarejestrowany od: 603 dni
Ilość komentarzy: 153
Oceny: +569
Kibicuje:
Manchester United Borussia Dortmund Real Madryt
29.10.2015 / 18:12:53
Myślę, że bd sie o niego kluby biły :)

Tabela