Hibernian triumfatorem Pucharu Szkocji

Ostatnia aktualizacja: 21/05/16 18:19, Komentarzy: 1

0
1

Hibernian Edynburg pokonał Glasgow Rangers 3:2 (1:1) w sobotnim finale piłkarskiego Pucharu Szkocji.

Na Hampden Park prowadzenie dla "Hibs" uzyskał już po trzech minutach gry Irlandczyk Anthony Stokes. Wyrównał osiemnaście minut przed przerwą Kenny Miller, a dziewiętnaście minut po zmianie stron "The Gers" przybliżył do szczęścia Andy Halliday.

Rywale nie rzucili jednak rękawicy i o niespodziewanym sukcesie drużyny z Edynburga zdecydowały świetnie rozegrane dwa rzuty rożne w samej końcówce.

Najpierw po dośrodkowaniu w pole karne swojego drugiego gola w tym meczu zdobył głową Stokes, a już w doliczonym czasie gry w podobny sposób uczynił to David Gray.

Hibernian po raz trzeci w historii zdobył Puchar Szkocji. Wcześniej "Hibs" sięgali po to trofeum w latach 1887 i 1902. Dzięki sobotniej wygranej nad Rangers czterokrotni mistrzowie Szkocji zagrają w eliminacjach Ligi Europy.