betclic

Hiddink: Wymagam brudnej roboty, a nie tylko pięknej gry

Ostatnia aktualizacja: 03/01/16 21:36, Komentarzy: 2

0
2
Fot. kojoku / Shutterstock.com

Guus Hiddink mówi, że jego zawodnicy nie mogą polegać jedynie na talencie, ale muszą także twardo walczyć na boisku. Holender zapowiada, że nie będzie tolerował innej postawy.

Chelsea wygrała wyjazdowy mecz z Crystal Palace 3:0. Hiddink może być zadowolony z wyniku i postawy swoich piłkarzy.

- Jeśli zespół nie gra dobrze przez długi czas, to trzeba postawić na ostrożną, bezpieczną grę. To dlatego skoncentrowaliśmy się na defensywie - mówi Hiddink.

- Nie chcę, żeby drużyna głęboko się cofała i miała poczucie złudnego bezpieczeństwa. Zależy mi na tym, żeby moi piłkarze jak najszybciej przenosili grę pod bramkę rywali. Kiedy mają piłkę, to wiedzą, jak mają grać  - deklaruje Holender.

- Wymagam od piłkarzy brudnej roboty, a nie tylko pięknej gry. Jeśli myślą, że mogą polegać tylko na swoich umiejętnościach i talencie, to ta liga ich zabije - uważa Hiddink.

- Musimy krytycznie spojrzeć na pierwszą część sezonu. Skuteczność piłkarzy była wtedy bardzo niska. Jeśli drużyna jest dobrze zorganizowana, to dopiero wtedy może zacząć cieszyć się z gry w piłkę - podsumowuje tymczasowy menedżer Chelsea.
Źródło: fourfourtwo.com
Dodaj komentarz
Trampkarz
Sizzo
Zarejestrowany od: 1515 dni
Ilość komentarzy: 5
Oceny: +73
Kibicuje:
Chelsea Londyn Hetman Zamosc
03.01.2016 / 22:24:20
Za Guusa Chelsea gra więcej pressingiem, dużo grają piłką, nie oddają pola gry rywalowi, nie cofają się z obroną pod własne pole karne. Z przodu też grają ciekawiej. Widać już "zalążki" tego, co trener chce im przekazać.
Za Mou było przede wszystkim więcej okazji do popełniania błędów, bo Mou oddawał grę rywalom. Cofał się pod własne pole karne i dopiero tam zawodnicy się bronili. Chelsea bez różnicy czy prowadziła czy było 0-0 oddawała piłkę rywalom i czekała na to, co zrobią licząc na kontry. Teraz dużo gry piłką, nawet jak nie chcą atakować, to klepią między sobą i czekają na jakieś luki, żeby ewentualnie zaatakować. Zmiana na plus. W niedługim czasie powinniśmy zobaczyć fajną, ofensywną drużynę, która w pełni rozumie założenia taktyczne trenera.
Junior starszy
demix
Zarejestrowany od: 547 dni
Ilość komentarzy: 354
Oceny: +2500
Kibicuje:
Manchester United Polska
03.01.2016 / 21:47:43
Dobrze powiedziane ale Mou myślę, że wiedział jak ustawić zespół tylko, że sami piłkarze mieli problem do Portugalczyka. Nie zbyt lubię siwego ale nie można mu zarzucić tego, że źle kierował zespół, to zawodnicy zawalili pierwszą połowę sezonu.