Historyczny Murray: Obronił olimpijskie złoto!

FlashStudio / Shutterstock.com
To był mecz godny finału. Andy Murray dokonał historycznego wyczynu, broniąc olimpijskiego złota jako pierwszy tenisista.

Rywalem reprezentanta Wielkiej Brytanii był Juan Martin del Potro. Na obu ciążyła spora presja. Jeden był zwycięzcą poprzednich igrzysk, drugi - rewelacją aktualnego turnieju. Po drodze udało mu się bowiem pokonać Novaka Djokovicia i Rafaela Nadala.

Ale to był kres możliwości del Potro. W pojedynku z Murrayem zdołał urwać tylko jednego seta, choć początkowo wydawało się, że może sprawić kolejną sensację.

Pierwsze starcie było niezwykle wyrównane, ale w samej końcówce, przy stanie 6:5, Murray znakomicie zaatakował i przełamał rywala, triumfując 7:5.

W drugim secie del Potro się zrewanżował, przełamując przeciwnika przy pierwszej okazji. I zrobiło się 2:0. Ostatecznie udało mu się zwyciężyć 6:4.

Potem do głosu doszedł Murray. Wygrał kolejnego seta wysoko, bo 6:2, w czwartym - decydującym - powtórzył wynik z pierwszego. 7:5 i złoty medal, drugi z rzędu na kolejnych igrzyskach, stał się faktem.

W meczu o brązowy medal piękną walkę stoczyli Hiszpan Rafael Nadal i Japończyk Kei Nishikori. W trzech setach niespodziewanie wygrał Japończyk.