Hiszpania: Malaga przerwała zwycięską serię Basków

Ostatnia aktualizacja: 02/10/16 21:09, Komentarzy: 1

0
1

Athletic Bilbao przegrał na wyjeździe z Malagą 1:2 (1:0) w meczu 7. kolejki hiszpańskiej Primera Division. Baskowie po serii czterech zwycięskich spotkań, zanotowali pierwszą porażkę.

Jedynego gola dla "Los Leones" w tym spotkaniu strzelił Aritz Aduriz. 35-latek wpisał się na listę strzelców już w trzeciej minucie. Goście od 38. minuty grali w osłabieniu po tym, jak czerwoną kartką został ukarany Mikel Balenziaga. Mimo tego podopieczni Ernesto Valverde niemal do końca starcia utrzymywali bramkową przewagę.

Malaga szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliła dopiero niedługo przed ostatnim gwizdkiem sędziego, dzięki dwóm błyskawicznie zdobytym golom. Najpierw w 82. minucie do siatki Basków trafił Sandro Ramirez, a chwilę później drugiego gola dołożył Brazylijczyk Duda.

Drużyna z San Mames zajmuje obecnie szóstą pozycję w tabeli. Drużyna z Andaluzji dzięki wygranej awansowała na trzynaste miejsce.

W innym niedzielnym spotkaniu tej kolejki w Primera Division, Espanyol bezbramkowo zremisował z Villarreal. Zespół z Barcelony spadł na osiemnaste miejsce, natomiast "Submarinos" utrzymują się na piątej pozycji.