Hiszpania ograła Francję, udany test systemu powtórek [VIDEO]

Shutterstock/własne
Reprezentacja Francji przegrała u siebie z Hiszpanią 0:2 we wtorkowym meczu towarzyskim. Obie bramki na Stade de France w Saint-Denis padły w drugiej połowie. Przy okazji sparingu testowano technologię powtórek video, która uchroniła Hiszpanię od straty nieprawidłowego gola.

W 47 minucie sędziowie mogli przetestować system powtórek. Bramkę zdobył Griezmann, ale jego radość była nieco przedwczesna. Arbiter główny odebrał sygnał od innego sędziego, który obejrzał powtórkę i uznał, że w tej akcji był spalony. Miał rację, a gol został oczywiście anulowany:

Niedługo później fatalny błąd popełnił Tiemoue Bakayoko, który zagrał piłkę wprost do Gerarda Deulofeu. Piłkarz, który jest wypożyczony do AC Milanu, wpadł w pole karne, gdzie zderzył się z Laurentem Koscielnym. Niemiecki arbiter Felix Zwayer zdecydował się podyktować "11", choć jego decyzja była kontrowersyjna.

Skutecznym egzekutorem okazał się David Silva. Hiszpan uderzył w prawo, a Hugo Lloris rzucił się w drugą stronę. W 77. minucie goście przypieczętowali zwycięstwo. Futbolówkę w pole karne dośrodkował Jordi Alba, a wbiegający Deulofeu pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali. Tu również przydała się technologia - sędziowie sprawdzili, czy aby na pewno nie było spalonego.

"Les Bleus" w eliminacjach mistrzostw świata 2018 są liderem grupy A po pięciu rozegranych kolejkach. Nad drugą Szwecją, z którą zagrają na wyjeździe 9 czerwca, mają trzy punkty przewagi.

Natomiast "La Roja" przewodzi w grupie G, mając taki sam dorobek punktowy jak druga reprezentacja Włoch. Hiszpanie 11 czerwca zmierzą się na wyjeździe z Macedonią.