Hiszpanie mistrzami Europy w koszykówce

efecreata mediagroup/Shutterstock
Reprezentacja Hiszpanii pokonała Litwę w finale EuroBasketu 80:63 i została mistrzem Europy.

Hiszpanie pierwsze dwa mecze na EuroBaskecie przegrali i raczej niewielu wtedy sądziło, że mogą sięgnąć po mistrzostwo. Potem przyszło jeszcze wymęczone zwycięstwo z Polską, ale odkąd ich największa gwiazda, Pau Gasol, zaczęła grać na wysokim poziomie, to na Hiszpanię nie było mocnych.

W finale już pierwsza kwarta - wygrana przez mistrzów 19:8 - pokazała, że zwycięzca może być w zasadzie jeden. Litwini wygrali tylko nieznacznie drugą kwartę, by w trzeciej ponownie ponieść sromotną porażkę, a w ostatniej powalczyć i ostatecznie przegrać różnicą 17 punktów.

Hiszpania mistrzem Europy, Litwa druga, brązowy medal dla Francji, która pokonała Serbię.