Holandia: Grali Klich i Golla, NEC lepsze od Twente

Ostatnia aktualizacja: 27/11/16 07:50, Komentarzy: 1

0
1

Piłkarze NEC Nijmegen pokonali u siebie Twente Enschede 3:2 (2:0) w ostatnim sobotnim spotkaniu 14. kolejki holenderskiej Eredivisie.

Na Goffertstadion całe zawody w szeregach gospodarzy zaliczył Wojciech Golla, natomiast wśród gości pełny mecz zanotował Mateusz Klich.

Dwubramkowe prowadzenie miejscowym zapewnił do przerwy Jay-Roy Grot. Po zmianie stron kontaktowego gola strzelił Turek Enes Unal, ale zespół z Geldrii szybko odpowiedział trafieniem Duńczyka Dario Dumica.

Dziesięć minut przed końcem Szwed Mikael Dyrestam niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki, ale przyjezdni nie zdołali już doprowadzić do wyrównania.

Podopieczni Peter Hyballi dzięki trzeciej wygranej w sezonie awansowali na dwunaste miejsce w tabeli. "Tukkers" natomiast doznali czwartej porażki i pozostali na szóstej pozycji w klasyfikacji.