Holandia: Kwadrans Zawady, Twente zwycięskie

Ostatnia aktualizacja: 28/02/16 08:13, Komentarzy: 1

0
1

Piłkarze Twente Enschede pokonali u siebie FC Groningen 2:0 (1:0) w pierwszym sobotnim spotkaniu 25. kolejki holenderskiej Eredivisie.

Na murawie De Grolsch Veste niespełna kwadrans przed końcem pojawił się Oskar Zawada. 20-letni polski napastnik zmienił w ekipie gospodarzy Niemca Chinedu Ede.

Prowadzenie dla miejscowych uzyskał po szesnastu minutach gry Marokańczyk Zakaria El Azzouzi. Dziesięć minut przed końcem piąte z rzędu i dziewiąte zwycięstwo w sezonie przypieczętował Jerson Cabral.

Dzięki niemu "Tukkers" awansowali na dwunaste miejsce w tabeli. Podopieczni Erwina van de Looia natomiast doznali trzeciej z rzędu i dziewiątej porażki w bieżących rozgrywkach, po której znajdują się na dziesiątej pozycji w klasyfikacji.