Holandia nie bez problemów pokonała Luksemburg

CP DC Press/Shutterstock
W meczu 4. kolejki grupy A el. MŚ 2018, reprezentacja Holandii pokonała Luksemburg 3:1. W innym spotkaniu tej grupy, Bułgaria wygrała z Białorusią 1:0.

Podopieczni Danny'ego Blinda pokonali na wyjeździe Luksemburg, ale przez znaczną cześć meczu remisowali ze znacznie niżej notowanym rywalem. "Oranje" objęli prowadzenie w 36. minucie. Wówczas po dośrodkowaniu Klaassena futbolówkę do siatki rywali wpakował Arjen Robben.

Gospodarze zdołali odpowiedzieć na trafienie Holendrów raptem osiem minut później. W 44. minucie sędzia podyktował rzut karny, którego na gola pewnym strzałem zamienił Maxime Chanot.

W drugiej połowie gole strzelał już tylko Memphis Depay. Najpierw 22-latek wpisał się na listę strzelców w 58. minucie wykorzystując dośrodkowanie Daley'a Blinda. Depay ustalił wynik spotkania na 3:1 w 84. minucie strzałem z rzutu wolnego.

W innym meczu grupy A, Bułgaria pokonała Białoruś 1:0. Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił Ivelin Popov, któremu asystował zawodnik Pogoni Szczecin, Spas Delev.

"Pomarańczowi" dzięki wygranej zajmują drugie miejsce w tabeli grupy A i do liderującej Francji tracą trzy punkty. Bułgaria z dorobkiem sześciu "oczek" zajmuje czwarte miejsce, z kolei Białoruś ma na koncie tylko dwa punkty i jest piąta. Na dnie tabeli znajduje się Luksemburg.