Holandia zremisowała z Belgią

katatonia82, Shutterstock
W meczu towarzyskim rozgrywanym na Amsterdam ArenA, Holandia zremisowała z reprezentacją Belgii 1:1.

Pierwszego gola w tym spotkaniu strzelił dla "Oranje" Davy Klaassen. W 37. minucie spotkania Jan Vertonghen sfaulował Jeremaina Lensa i sędzia bez wahania podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę pewnym strzałem zamienił zawodnik Ajaksu Amsterdam.

W 82. minucie gospodarze fatalnie spisali się w obronie. Yannick Carrasco bez problemów przedostał się pod pole karne drużyny Danny'ego Blinda i oddał strzał na bramkę. Futbolówka odbiła się jeszcze od Joela Veltmana i wpadła do siatki.

Głównym arbitrem tego spotkania był Polak, Szymon Marciniak.

Obie drużyny czekają teraz mecze eliminacji MŚ 2018. 13 listopada Holendrzy zagrają na wyjeździe z Luksemburgiem, a "Czerwone Diabły" tego samego dnia zmierzą się u siebie z Estonią.