betclic

Holder: Nie da się zastąpić Janowskiego

Ostatnia aktualizacja: 16/02/16 08:04, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Stefan Holm / Shutterstock.com

Chris Holder żałuje, że w najbliższym sezonie Elite League w zespole Poole Pirates nie będzie startować Maciej Janowski.

Indywidualny mistrz Polski w tym roku zdecydował się odpuścić męczące podróże na Wyspy Brytyjskie i zastąpić je jazdą w Szwecji, gdzie będzie bronić barw Dackarny Malilla.

W zespole broniących tytułu "Piratów", którzy sięgali ostatnio trzy lata z rzędu po złote medale drużynowych mistrzostw Anglii, oprócz Australijczyka będą tym razem rywalizować Jego rodacy Davey Watt i Brady Kurtz, Duńczyk Hans Andersen, Krzysztof Buczkowski oraz z pozycji rezerwowych Kyle Newman i Adam Ellis. Cel pozostaje ten sam, czyli znów obronić tytuł.

- To wielka szkoda, że Janowski odszedł. On był kręgosłupem tej drużyny przez ostatnie dwa i pół roku. To świetny zawodnik i dobry człowiek, z którym można porozmawiać o wszystkim - chwalił Polaka Holder dla oficjalnego serwisu Speedway Grand Prix.

- Na pewno w parkingu maszyn będzie inaczej bez niego, ale to nadal będzie Poole. Ten klub przyciąga zawsze dobrych zawodników i nie mogę się doczekać powrotu. Oczywiście doświadczenia nie można kupić i wiem, że nie da się zastąpić Janowskiego, ale mam nadzieję, że nowi zawodnicy wypełnią swoje zadanie - kontynuował czempion globu z 2012 roku.

- Jestem pewien, że mamy odpowiednich żużlowców do zrobienia tego. Wygrywaliśmy ostatnio trzy razy z rzędu mistrzostwo i mam nadzieję, że w tym roku nie będzie inaczej - podsumował Chris Holder.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!