betclic

Holder wierzy w podium MŚ

Ostatnia aktualizacja: 23/07/15 11:32, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Andrzej, wikipedia

Wracający do optymalnej formy Chris Holder wierzy, że w tym sezonie włączy się jeszcze skutecznie do walki o podium indywidualnych mistrzostw świata.

Przed sobotnim Grand Prix Szwecji Australijczyk zajmuje piątą pozycję w klasyfikacji generalnej cyklu i do trzeciego Grega Hancocka traci osiem punktów. Do prowadzącego Taia Woffindena ta strata wynosi już 22 "oczka".

- Woffy nadal bezpiecznie przewodzi, choć Nicki odrobił do niego ostatnio kilka punktów, więc wszystko może się zdarzyć. Przed nami wciąż długa droga - podkreślił Holder w rozmowie z oficjalnym serwisem Speedway Grand Prix.

- Nie jesteśmy jeszcze nawet w połowie zmagań. Skupiam się tylko na tym co mam robić i nie mogę kontrolować tylko wyników innych zawodników. Wmieszanie się do walki o podium byłoby przyjemne. Teraz sytuacja wygląda się znacznie lepiej niż kilka tygodni wcześniej. Muszę tylko trzymać tak dalej - stwierdził mistrz świata z 2012 roku, który w Dyneburgu wywalczył dziesięć punktów.

- To był dobry wieczór dla mnie. Mógłby być nawet jeszcze lepszy, gdyby udało się dokończyć zawody. Przed półfinałami znaleźliśmy obiecujące ustawienie i miałem trzecie pole startowe, które było bardzo dobre. Byłoby milej, gdyby tych punktów udało się zdobyć jeszcze więcej i można było walczyć do końca o zwycięstwo lub podium - kontynuował lider KS Toruń, Piraterny Motala i Poole Pirates.

- Pogoda nas jednak pokonała. Nic nie mogliśmy więcej zrobić. Było za dużo wody na torze i musielibyśmy długo czekać na poprawę jego stanu. Decyzja o przerwaniu tych zawodów była słuszna - podsumował Chris Holder.
Źródło: asinfo.

Tagi:

Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!