Holenderki lepsze od Polek. Pozostaje walka o brąz

Dziurek/Shutterstock
Reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet przegrała z Holandią w półfinale Mistrzostw Świata 25:30.

Początek pierwszej partii należał zdecydowanie do przeciwniczek. Już po paru minutach Holenderki prowadziły 5:2. Na szczęście w porę obudziły się nasze szczypiornistki i zdobyły dwie bramki z rzędu. Potem jednak do głosu znowu doszły rywalki i szybko zrobiło się 10:4. Polki grały bardzo nieskutecznie, a w dodatku narażały się na kontrataki, po których Holandia pewnie punktowała. Nasze zawodniczki próbowały odrabiać straty, traciły już nawet w pewnym momencie cztery gole do przeciwniczek, ale te potem znowu podkręciły tempo i do szatni schodziły z pewnym prowadzeniem - 15:8.

Pierwsze minuty drugiej odsłony pozbawiły reprezentację Polski złudzeń. W 35 minucie Holenderki prowadziły aż 18:9, a szanse naszych szczypiornistek na wygraną w tym momencie stały się już tylko iluzoryczne. Polki z czasem zaczęły grać coraz skuteczniej i pięć minut później strata do Holandii była nieco mniejsza, ale to wciąż było 6 bramek. W dalszych minutach nasze zawodniczki mozolnie odrabiałby straty - w 44 przegrywały 16:21. Nasze reprezentantki wyraźnie się jednak rozkręcały i na dziesięć minut przed końcem miały już tylko cztery gole straty. Niestety Holenderki zdołały zachować zimną krew i dwa razy z rzędu trafiły do naszej bramki - w 55 minucie na tablicy świetlnej widniał wynik 26:21 dla rywalek.

Ostatni raz nasze szczypiornistki poderwały się w samej końcówce - 24:27 w 57 minucie. Podopieczne Rasmussena walczyły do samego końca, ale ostatecznie przegrały 25:30. Polsce pozostaje teraz walka o brązowy medal. W drugim półfinale Norwegia zmierzy się z Rumunią.

Holandia - Polska 30:25 (15:8)

Holandia: Wester, van der Wal - Polman 6, Groot 5, Goos 4, Broch 4, Abbingh 3, Knippenborg 2, van der Heijden 2, Snelder 1, Hoekstra 1, Bont 1, Dulfer 1, Malestein.

Polska: Wysokińska, Gawlik - Niedźwiedź 5, Kulwińska 4, Kudłacz-Gloc 4, Zalewska 3, Kocela 3, Kobylińska 3, Zych 1, Achruk 1, Łabuda, Stachowska, Stasiak, Sądej.