betclic

Holendrzy nie zwolnią trenera

Ostatnia aktualizacja: 14/10/15 12:43, Komentarzy: 1

0
1
Fot. Paul Blank, wikicommons

Danny Blind nie chciał podać się do dymisji, murem za trenerem stanęli zawodnicy - teraz mamy potwierdzenie od władz holenderskiej federacji. Trener Holendrów pozostanie na stanowisku.

Piłkarze Holandii stali się sprawcami największej sensacji eliminacji Euro 2016 nie kwalifikując się do turnieju we Francji. "Oranje" potrzebowali we wtorek zwycięstwa nad Czechami i jednoczesnej porażki Turków w meczu z Islandią. Żaden z tych dwóch warunków nie został jednak spełniony. 

- Blind pozostanie selekcjonerem. Razem weszliśmy w ten proces, ale wszystko, co tylko mogło, poszło źle - powiedział dyrektor sportowy holenderskiej federacji piłkarskiej Bert van Oostveen.

- Wtorkowe spotkanie było znamienne dla całych eliminacji. My, jako związek, bierzemy odpowiedzialność za ten sztab szkoleniowy. Blind będzie budował przyszłość tego zespołu. Zarówno trener, jak i większość piłkarzy są jeszcze młodzi dlatego potrzebują czasu - ocenił van Oostveen.

Blind na stanowisku selekcjonera pojawił się w lipcu 2015 roku po niespodziewanej rezygnacji Guusa Hiddinka, którego był asystentem. Kontrakt Blinda podpisany jest do sierpnia 2018 roku.

Źródło: Voetbal International
Dodaj komentarz
Junior starszy
Siwus121
Zarejestrowany od: 1395 dni
Ilość komentarzy: 229
Oceny: +1605
Kibicuje:
AC Milan
14.10.2015 / 13:47:35
Tak trochę bezsensu jakby miał zostać zwolnionym jest trenerem ile 3 miesiące w tym czasie Holandia zagrała dwa mecze eliminacyjne. On nie miał więc zbyt dużego wpływu na dostanie się na Euro