betclic

Hołowczyc: Nie kończę kariery!

Ostatnia aktualizacja: 02/09/15 17:35, Komentarzy: 1

0
1
Fot. mgilert / Shutterstock.com

Znany polski kierowca rajdowy tłumaczy, że jego wcześniejsza wypowiedź została opacznie zrozumiana i nie zamierza kończyć kariery. Ale zamierza ją gruntownie przekierować na inne, nomen omen, tory.

- Jestem już emerytem, ale jeśli chodzi o rajdy terenowe. Chciałem zakończyć kolejnym zwycięstwem w Baja Poland i się udało. Ładny moment na ogłoszenie, że już mówię pas. Ale będę się ścigał w rallycrossie, to dla mnie jak powrót do korzeni. Zaczynałem od wyścigów na gokartach, w bezpośredniej walce z rywalami. I taki jest właśnie rallycross podbijający ostatnio świat. Tor ma 1000-1200 m, a kierowcy w samochodach ścigają się, obijają, zderzają na oczach kibiców wypełniających stadion. W weekend takich zawodów przejeżdża się 40 km, a nie 400 jak w Dakarze. 40 km łatwiej wytrzyma mój kręgosłup, w którym - jak powiedziała lekarka - "poza tym wszystko gra" - mówi. 

- A co do sportowych ambicji, to oczywiście ich nie porzucam, nawet w skórze emeryta. Będę walczył o osiągnięcie szczytu w rallycrossie, czyli tytułu mistrza świata - kończy Hołowczyc.

Źródło: sport.pl
Dodaj komentarz
Solidny ligowiec
RedPanda
Zarejestrowany od: 1097 dni
Ilość komentarzy: 1157
Oceny: +6309
Kibicuje:
Dania Everton Tottenham Hotspur Swansea City AFC Węgry Islandia Feyenoord Walia
02.09.2015 / 18:09:18
Więc powodzenia.