betclic

Hummels: nadwaga przyczyną słabej formy

Ostatnia aktualizacja: 27/07/15 14:16, Komentarzy: 0

7
0
Fot. Agência Brasil, wikipedia

Środkowy obrońca Borussii Dortmund, Mats Hummels uważa, że jego słaba forma w poprzednim sezonie była spowodowana dodatkowymi kilogramami. 

Według podstawowego stopera zespołu ze Signal Iduna Park jego problemy z utrzymaniem wysokiej i przede wszystkim równej formy to efekt zbyt długiej przerwy po Mistrzostwach Świata w Brazylii, która przełożyła się na ciężką do zbicia nadwagę. 

- Pierwsza połowa ubiegłego sezonu była chyba najgorsza w moim życiu. Czułem się ociężały i faktycznie tak wyglądałem. Pod tym względem było wręcz fatalnie - stwierdził 26-letni obrońca, cytowany przez niemiecką gazetę "Kicker". 

- Wszystkie swoje niepowodzenia próbowałem "osładzać" sobie jedzeniem. W pewnym momencie zauważyłem, że wpadłem w błędne koło - kontynuował reprezentant Niemiec. 

Obrońca podczas tego lata ciężko pracował, aby wrócić do swojej optymalnej formy. Zapewnia, że kolejne rozgrywki chce zacząć dobrze, aby pomóc Dortmundowi uniknąć błędów z poprzedniego roku - Obecnie ważę mniej. Wracam w zupełnie innym stanie niż wcześniej. Odpowiednio się odżywiam, podczas wakacji sporo biegałem - zaznaczył. 

Piłkarz przyznał również, że nowy trener Borussii, Thomas Tuchel przekonał go do pozostania w zespole - Odbyliśmy rozmowę, kiedy rozważałem jeszcze swoją przyszłość. Podobało mi się to, co do mnie powiedział i przede wszystkim sposób, w jaki to zrobił - dodał. 
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela