I liga: Porażka GKS-u Katowice, nowy lider po rundzie jesiennej

Ostatnia aktualizacja: 13/11/16 08:36, Komentarzy: 1

0
1

W ostatnim sobotnim spotkaniu 17. kolejki na szczeblu pierwszej ligi Drutex-Bytovia pokonała dotychczasowego lidera GKS Katowice 1:0, po bramce Jakuba Bąka.

Podopieczni trenera Jerzego Brzęczka po wygranej Chojniczanki spadli na drugie miejsce w tabeli. Katowiczanie od pierwszych minut rzucili się do ataków. Już w drugiej minucie Lebedyński oddał mocny, lecz nieskuteczny strzał na bramkę Bytovii.

Gospodarze nie zamierzali się jednak tylko bronić - bardzo dobre uderzenie na bramkę Mateusza Abramowicza oddał Jakub Bąk, lecz bramkarz GKS-u zatrzymał go fenomenalną interwencją. Napastnik Bytovii kilka razy jeszcze zagroził bramce drużyny z Górnego Śląska, co zaowocowało golem strzelonym w 12. minucie meczu.

Podbudowani objęciem prowadzenie gospodarze częściej pojawiali się pod polem karnym przeciwnika, natomiast katowiczanie w konstruowaniu ataków byli bezradni. Na uwagę zasługuje bardzo dobra postawa bramkarza gości, który kilka razy uchronił swój zespół przed utratą kolejnych bramek.

Po zmianie stron na boisku działo się niewiele. Na pierwszą dogodną okazję trzeba było czekać do 63 minuty. W niebezpiecznej od bramki odległości, sędzia podyktował rzut wolny dla gospodarzy, lecz lecącą w kierunku bramki piłkę zdołał wybić Oliver Praznovsky.

GKS doskonałą sytuację do wyrównania miało kilka minut później, lecz strzał Alana Czerwińskiego z rzutu wolnego przeszedł minimalnie obok prawego słupka bramki Gerarda Bieszczada. Druga połowa nie należała do porywających, grający w dziesiątkę (drugą żółtą kartkę otrzymał Damian Garbacik) od 85. minuty GKS musiał pogodzić się z pierwszą od pięciu kolejek porażką.

Po wygranej Chojniczanki z Chrobrym Głogów, GKS Katowice zajmuje pozycję wicelidera tabeli ze stratą dwóch punktów do lidera z Chojnic. Z kolei Bytovia wskoczyła z jedenastego na piąte miejsce, a na swoim koncie ma 24 oczka.