Ibrahimović bohaterem finału! Dwa gole Szweda pozwoliły pokonać Southampton w finale Pucharu Ligi Angielskiej!

Vlad1988/Shutterstock
Manchester United pokonał Southampton FC 3:2 w finale Pucharu Ligi Angielskiej.

W jedenastej minucie zawodnicy Southampton powinni objąć prowadzenie. Po dośrodkowaniu Cedrica Soaresa, piłkę do siatki wpakował Manolo Gabbiadini, ale sędzia niesłusznie dopatrzył się pozycji spalonej.

Prowadzenie objęły za to "Czerwone Diabły". W 19 minucie kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Zlatan Ibrahimović.

Niespełna dwadzieścia minut później mieliśmy już 2:0. Piękną, kombinacyjną akcję płaskim strzałem tuż obok słupka wykończył Jesse Lingard.

Tuż przed przerwą Southampton zdołał jednak zdobyć bramkę kontaktową. Z prawego skrzydła dośrodkował James Ward-Prowse, a z piątego metra do bramki piłkę skierował Manolo Gabbiadini.

Tuż po przerwie mieliśmy już remis. W polu karnym do piłki doszedł Manolo Gabbiadini i precyzyjnym strzałem koło słupka pokonał Davida De Geę.

Losy finału rozstrzygnęły się dopiero w 87 minucie. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Zlatan Ibrahimović. Szwed pokonał Frasera Forstera strzałem głową.