Impel Wrocław gorszy od SC Dresdner w Lidze Mistrzyń

Bartosz Senderek, wikipedia
Impel Wrocław przegrał z SC Dresdner 2:3 w Lidze Mistrzyń.

Pierwszą odsłonę polskie siatkarki przegrały łatwo 17:25. Rywali od początku dyktowały warunki gry, uzyskując parę punktów przewagi i utrzymując ją przez niemal całego seta. W drugim Polki zagrały zdecydowanie inaczej i już na początku prowadziły 8:4. Potem gra stała się bardziej zacięta, a przeciwnik zaczął odrabiać straty - 13:11. Bardzo wyrównana i nerwowa była końcówka, ponieważ Dresdner doprowadził do remisu 23:23. Ten set miał jednak szczęśliwe zakończenie dla polskiego zespołu, który wygrał 25:23.

Trzecia odsłona miała zupełnie inny scenariusz. To rywalki zbudowały dosyć sporą przewagę - 14:8 - ale szybko ją roztrwoniły i zrobiło się 21:21. Ponownie czekała nas zatem nerwowa końcówka i ponownie lepsze w niej był siatkarki Impelu, wygrywając 26:24. Zwycięstwo było bardzo blisko. W czwartym secie to jednak SC Dresdner było lepsze, mimo iż Wrocławianki prowadziły już 7:3. Niemiecki zespół wygrał różnicą czterech puntów i doprowadził do tie-breaka.

Tam wydawało się, że przeciwniczki zwyciężą bez większych problemów, bo prowadziły już 11:7. Nagle zrobił się jednak remis po 11. Niestety to siatkarki niemieckiego zespołu okazały się ostatecznie lepsze w tie-breaku i wygrały całe spotkanie 3:2.

Impel Wrocław - SC Dresdner 2:3 (17:25, 25:23, 26:24, 21:25, 13:15)
Źródło: sportowefakty.wp.pl