Ingolstadt lepszy w starciu beniaminków

Ischgucke, wikipedia
FC Ingolstadt wygrał przed własną publicznością z SV Darmstadt 3:1 (0:1) w spotkaniu kończącym 13. kolejkę Bundesligi. Dla zespołu "Schanzer" było to piąte zwycięstwo w tym sezonie.

Mecz rozegrany na Audi Sportpark lepiej rozpoczął się dla zawodników gości, którzy już w dziewiątej minucie wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się wówczas Aytac Sulu, a asystował mu Konstantin Rausch.

Kwadrans po przerwie gospodarze doprowadzili do wyrównania po bramce Roberta Bauera. 20-latek oddał znakomity strzał z dystansu i nie dał szans bramkarzowi rywali. Niespełna 180 sekund później miejscowi prowadzili, a rzut karny skutecznie wykorzystał Moritz Hartmann. 29-latek podwoił swój dorobek strzelecki w końcówce spotkania i tym samym ustalił wynik rywalizacji.

Dzięki wygranej, drużyna Ingolstadt awansowała na ósmą pozycję w tabeli. Piłkarze "Schanzer" mają na swoim koncie 19 punktów, z kolei zespół Darmstadt wywalczył do tej pory pięć "oczek" mniej i znajduje się na trzynastej pozycji.