betclic

Intensywne dni piłkarzy Wisły Kraków

Ostatnia aktualizacja: 16/02/16 19:30, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Piotr Drabik, wikipedia

Wtorek i środa to dwa intensywne dni dla piłkarzy krakowskiej Wisły. Podopiecznych Tadeusza Pawłowskiego czekają wtedy nie tylko dwa treningi dziennie, ale również badania wydolnościowe.

Przed wtorkowym treningiem drużyna została podzielona na kilka grup. Pierwsza, siedmioosobowa, skupiła się na zajęciach stricte sportowych. Następnie ta część drużyny została oddelegowana do trenerów Pawłowskiego i Broniszewskiego, którzy przeprowadzili trening piłkarski.

Reszta zespołu, podzielona na mniejsze podgrupy, przechodziła w tym czasie badania wydolnościowe w specjalnych maskach tlenowych.

- Specjalne maski tlenowe pozwalają wykonać badanie gazometrii, które ma na celu sprawdzenie poziomu tlenu transportowanego we krwi oraz równowagi kwasowo-zasadowej organizmu. Pierwsze badania zrobiliśmy zaraz po powrocie z Turcji, teraz część zawodników je powtórzyła, a część przechodziła po raz pierwszy. Po dostaniu analizy dzisiejszych badaniach podzielimy zespół na trzy lub cztery grupy, dla których zostaną dostosowane obciążenia. W marcu w laboratorium w Katowicach czekają nas kolejny testy, za pomocą których zbadamy siłę poszczególnych kończyn, koordynacje czy dynamikę. Po nich zawodnicy otrzymają indywidualne zadania - powiedział trener przygotowania motorycznego, Jakub Sage cytowany przez oficjalną witrynę krakowian. 

Po porannych zajęciach Wiślacy udali się na obiad, natomiast popołudniu odbędą drugą jednostkę treningową, tym razem już w pełnym składzie osobowym. W środę Biała Gwiazda również będzie trenowała dwa razy.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela