Inter Mediolan awansował na pozycję lidera

Paolo Bona/Shutterstock
Inter Mediolan pokonał na własnym stadionie Frosinone Calcio 4:0 w ostatnim meczu trzynastej kolejki ligi włoskiej. Dla "Nerazzurrich" było to czwarte zwycięstwo z rzędu.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 29. minucie gry. Adem Ljajić oddał strzał z dystansu, który z trudem obronił Nicola Leali. Włoski bramkarz nie był jednak w stanie interweniować przy dobitce Jonathana Biabiany'ego, który umieścił piłkę pod poprzeczką. 27-letni Francuz poprzedniego gola zdobył w maju 2014 roku.

Osiem minut po zmianie stron było już 2:0. Bramkarza rywali pokonał król strzelców Serie A z ubiegłego sezonu, Mauro Icardi. Argentyńczyk wykorzystał podanie Ljajicia i z bliskiej odległości trafił do pustej bramki. Kolejne gole padły w końcowych fragmentach spotkania. Na listę strzelców wpisali się Jeison Murillo i Marcelo Brozović. Były to ich pierwsze trafienia w barwach mediolańskiej drużyny

Dzięki wygranej, zawodnicy Roberto Manciniego zostali samodzielnym liderem Serie A. Mają dwa punkty przewagi nad Napoli i Fiorentiną. Frosinone jest na osiemnastej pozycji w lidze.