Inter pokonał Napoli i awansował do półfinału Pucharu Włoch

SSC Napoli przegrało przed własną publicznością z Interem Mediolan 0:2 (0:0) w ćwierćfinale Pucharu Włoch.

Kibice zgromadzeni na Stadio San Paolo na pierwsze trafienie czekali do 74. minuty. Wówczas na listę strzelców wpisał się Stevan Jovetić, który pokonał Pepe Reinę precyzyjnym uderzeniem z dystansu. W doliczonym czasie gry rezultat ustalił Adem Ljajić, zdobywając gola po indywidualnej akcji.

Warto dodać, iż gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę, po tym jak w 88. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Dries Mertens.

Podopieczni Roberto Manciniego zmierzą się w półfinałowym dwumeczu ze zwycięzcą pary Lazio Rzym - Juventus Turyn. Ostatni ćwierćfinał rozegrany zostanie w środę o godz. 20:45.