Inter wygrał z Fiorentiną. Piorunujący początek mediolańczyków

Ostatnia aktualizacja: 28/11/16 23:00, Komentarzy: 0

0
0

Inter Mediolan pokonał u siebie AFC Fiorentinę 4:2 w poniedziałkowym meczu 14. kolejki włoskiej Serie A.

"Nerazzurri" doskonale zaczęli spotkanie, bo już w 19. minucie prowadzili 3:0. Wynik otworzył w trzeciej minucie Marcelo Brozović. Sześć minut później drugiego gola strzelił Antonio Candreva, który następnie asystował przy kolejnej bramce, zdobytej przez Mauro Icardiego.

"Viola" odpowiedziała trafieniem Nikoli Kalinicia, ale w doliczonym czasie pierwszej połowy czerwoną kartkę w drużynie gości otrzymał Gonzalo Rodriguez, który sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Icardiego. Mimo osłabienia, przyjezdni zdobyli po przerwie kontaktową bramkę za sprawą uderzenia Josipa Ilicicia. W doliczonym czasie gry swojego drugiego gola zdobył Icardi i przypieczętował trzy punkty dla drużyny prowadzonej przez Stefano Pioliego.

Drużyna z San Siro po 14. kolejkach zajmuje ósme miejsce w ligowej tabeli z 21 punktami na koncie. Do liderującego Juventusu Turyn traci 12 "oczek". W następnej kolejce Inter zagra na wyjeździe z SSC Napoli.

Natomiast zespół z Florencji plasuje się na dziewiątej lokacie z 20 zdobytymi punktami. Kolejnym rywalem ekipy z Artemio Franchi będzie US Citta di Palermo.