Inter wygrał z Romą, zmiana na pozycji lidera

Ververidis Vasilis/Shutterstock
Inter Mediolan pokonał na własnym stadionie AS Romę 1:0 w meczu jedenastej kolejki ligi włoskiej. Dzięki wygranej, "Nerazzurri" awansowali na pozycję lidera Serie A, a rzymianie zajmują drugie miejsce w tabeli.

Cały mecz w barwach gości rozegrał Wojciech Szczęsny. W 31. minucie gry, polskiego bramkarza pokonał Gary Medel. Chilijczyk otrzymał podanie w środkowej strefie boiska i zdecydował się na strzał z dystansu. Po jego uderzeniu piłka wpadła do bramki tuż przy słupku.

"Giallorossi" od 74. minuty musieli grać w osłabieniu. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał wtedy Miralem Pjanić. Bośniak został ukarany za zagranie piłki ręką.

Kolejnym rywalem mediolańskiej drużyny będzie Torino. Spotkanie rozegrane zostanie 8 listopada w Turynie. Tego samego dnia, AS Roma zmierzy się z Lazio w derbach Rzymu.